Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Oplaty za przystanki dla busiarzy

Autor admin
Data utworzenia: 05 wrzesień 2012, 13:15 Wszystkich komentarzy: 7


Oplaty za przystanki dla busiarzy

Zła informacja dla właścicieli firm przewozowych transportujących ludzi w powiecie legnickim. Radni poparli pomysł starosty Jarosława Humennego o pobieraniu opłat za korzystanie z przystanków należących do starostwa.

Po wejściu ustawy w życie busiarze chcąc skorzystać z przystanku w powiecie legnickim będą musieli zapłacić – jeden postój kosztować będzie 5 groszy, czyli najwięcej na ile zezwala ustawa. Przewoźnicy uprzednio podpisać będą musieli umowę ze starostwem, bez niej nie będą mogli korzystać z miejsc przystankowych.

Starostwo zarządza 174 przystankami. Jak wprowadzenie opłat odbije się na pasażerach? Oczywistym będzie podniesienie cen biletów, które i tak osiągają ogromne kwoty. Kolejną niedogodnością może być rezygnacja przewoźników z części przystanków by ograniczyć koszty. Słowem – dla nas czyli pasażerów lepiej nie będzie.


Źródło: lca.plKomentarze

Każdy powód jest dobry do wyciągania kasy. Jeden bus robiąc w ciągu dnia 20 kursów Chojnów-Legnica i zatrzymując się powiedzmy na 6 przystankach będzie kosztował 6 zł dziennie...
zgłoś komentarz
Świetnie, tylko oczywiście my będziemy musieli płacić.
I tak już są drogie bilety a co dopiero jeszcze ta opłata to przy okazji przewoźnicy zwiększą cene za przewóz.
Polecam więcej takich pomysłów.
zgłoś komentarz
Debile, po prostu debile !
zgłoś komentarz
Każdy powód jest dobry do wyciągania kasy. Jeden bus robiąc w ciągu dnia 20 kursów Chojnów-Legnica i zatrzymując się powiedzmy na 6 przystankach będzie kosztował 6 zł dziennie...
Dokładnie. Bus już kosztuje kosmiczne 5,50 a niedługo pewnie kosztować będzie 6zł... A pomyśleć, że kiedyś kosztował 2,50 czy 3zł. Parodia.
zgłoś komentarz
Równie dobrze można było wymyśleć bardziej debilny sposób na podwyżkę cen biletów. Np. w związku z mocniejszym wiatrem na trasie Chojnów-Legnica i zwiększonym spalaniem, wprowadzamy opłatę wietrzną w wysokości 1zł + vat doliczaną do ceny biletu :) Kolejna opłata za nadmiarową tuszę pasażerów - czyli za każdy 1kg powyżej optymalnego BMI pasażer dopłaca 10 gr. I tak dalej...

Naszym kochanym urzędnikom najwyraźniej brakuje fantazji ;)))
zgłoś komentarz
Jeśli starosta szuka pieniędzy to może by pobierał opłaty od żółtych kontenerów na odzież zużytą lub likwidacją ich bo to jest nabijanie prywatnej kieszeni. To nic nie ma wspólnego z PCK.
zgłoś komentarz
Jeśli się niema odwagi jak inne powiaty odmówić finansowania lekcji religii które od 1 września spady na barki UM to się szuka kasy gdzie się da ,tak czy inaczej ludzie utrzymują owe lekcje i darmozjadów ! a jest to spora kasa ! Trzech katechetów to koszt prawie 100 tyś złotych rocznie ! to tyle ile kosztuje utrzymanie klubu Chojnowianka ! a ilu katechetów jest w naszej gminie ? chyba sporo więcej !!!
Burmistrzu ! Janku Ministrancie czy nas na to stać ? czy lekcje religii nie powinny wrócić do salek przy kościelnych a księża pracować z powołania a nie państwową kasę !
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform