Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Produkował pieniądze w domowym zaciszu - grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności

Autor admin
Data utworzenia: 06 wrzesień 2012, 14:21 Wszystkich komentarzy: 2


Produkował pieniądze w domowym zaciszu - grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności

18-letni mieszkaniec pobliskiego Dobroszowa postanowił wzbogacić się prostym sposobem. Skanował, a następnie drukował banknoty o nominale 50 zł. Zrobił ich 30 sztuk. Wpadł podczas weekendowej zabawy w dyskotece.

Licealista „produkcją” pieniędzy zajął się w lipcu. Pierwszy raz z „samoróbek” skorzystał w sklepie w Miłkowicach płacąc nimi za zrobione zakupy. Kolejna, już mniej udana próba miała miejsce w nocy z 31 sierpnia na 1 września w jednej z legnickich dyskotek. Pierwsze płacenie było udane, za drugim razem barmanka zorientowała się, że przedstawione banknoty są fałszywe i wezwała ochronę, ta zaś policję.

Za przestępstwo podrabiania i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów 18-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 25 lat. Przed Sądem odpowiadać będzie jako osoba dorosła.

Wobec licealisty zastosowany został dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł – informuje Lilianna Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.


Źródło: lca.plKomentarze

maja mlodzi wyobraznie heh. tyle sie swego czasu slyszalo o takich falszerstwach a tu ktos chce to powielac i to domowymi sposobami. szkoda mlodego bo zycie sobie zniszczyl chcac walczyc z rzeczywistoscia
zgłoś komentarz
Tuman i tyle !
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.