Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Płytka wyobraźnia to kalectwo.

Autor admin
Data utworzenia: 30 czerwiec 2014, 11:26 Wszystkich komentarzy: 0


Płytka wyobraźnia to kalectwo.
Akcja
„Płytka wyobraźnia to kalectwo”, której pomysłodawcą i głównym realizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Prowadzona jest przy współpracy Rzecznika Praw Dziecka oraz towarzystwa ubezpieczeniowego Mondial Assistance.
Celem kampanii „Płytka wyobraźnia to kalectwo” jest uświadamianie i ostrzeganie młodych osób przed nierozważnymi i często tragicznymi w skutkach skokami do wody, przestrzegają też przed praktykowaniem niebezpiecznych zabaw nad wodą.
Każdego roku, zwłaszcza w wakacje, setki młodych ludzi w wieku od 13 do 25 lat (głównie chłopcy i młodzi mężczyźni) łamią kręgosłupy podczas skoku do wody w miejscach do tego nie przeznaczonych. Akcja społeczna ma na celu uświadomić ich, że jeden nie rozważny skok, może zmienić na zawsze życie,
„nie zamieniaj własnych nóg na wózek inwalidzki”.
Wzrost liczby wypadków nad wodą wynika nie tylko z brawurowych zachowań pod wpływem alkoholu, ignorowania znaków ostrzegawczych na kąpieliskach, ale także z braku opieki nad dziećmi i młodzieżą ze strony rodziców i innych osób dorosłych.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie zabaw w zbiornikach wodnych i nie skarzcie do nich w miejscach nie przystosowanych do tego celu.

Źródło:
www.integracja.org

www.plytkawyobraznia.pl

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform