Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Jazzowa uczta w Legnicy - The Brag Pack na Witelon Music Night

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 13 listopad 2012, 08:24 Wszystkich komentarzy: 0


Jazzowa uczta w Legnicy - The Brag Pack na Witelon Music Night

13 listopada br. w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 18 wystapi międzynarodowa formacja jazzowa „The Brag Pack”, w ramach cyklicznych koncertów„Witelon music Night”.

Kwartet tworzą młodzi, utalentowani muzycy, którzy grupę założyli w 2011 roku w Amsterdamie. Początków tego projektu należy szukać jednak kilka lat wcześniej. Muzycy poznali się podczas studiów na Jazz Department of the Conservatorium van Amsterdam. Zespół wykonuje własne kompozycje tworząc niezwykłą atmosferę dla słuchaczy. Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free.

Zespół tworzą młodzi instrumentaliści: Sri Aga Hanuraga (Indonezja) – fortepian, instrumenty klawiszowe, Daniel Mester (Węgry) – saksofon, Paul Rutschka (Niemcy) – bas, Roald Becher (Holandia) – perkusja.

Każdy z nich ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia na różnych międzynarodowych festiwalach jazzowych . Zespół występował już kilka razy w Polsce miedzy innymi na Świdnickich Nocach Jazzowych czy podczas Jazz Travel w Sopocie, zjednując sobie wielką sympatię i ogromne zainteresowanie słuchaczy. Zespół został okrzyknięty odkryciem festiwalu. Można śmiało stwierdzić, że muzyka zespołu spotyka się z dużym entuzjazmem i każdy koncert kończy się żywiołową reakcją słuchaczy.


Ich debiutancki album „Just Bragin”, który ukazał się w lutym zebrał już sporo dobrych opinii ze strony krytyków i publiczności. Szerokie spojrzenie na muzykę, która czerpie z odmiennych kultur każdego z członków zespołu, wnosi szczególną świeżość w to, co dzieje się zarówno w nagraniach studyjnych jak i na scenie.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform