Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

"Jakość życia a rozwój regionu legnickiego"

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 23 listopad 2012, 14:02 Wszystkich komentarzy: 0


"Jakość życia a rozwój regionu legnickiego"

27 listopada 2012 r. w sali E1 Centrum Konferencyjno-Widowiskowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 10:00 odbędzie się seminarium informacyjne pt.: „Jakość życia a rozwój regionu legnickiego”, realizowane w ramach projektu „Twoja Wiedza. Twoja Firma. Zarzuć sieci współpracy”.

Celem seminarium oraz projektu jest promocja współpracy nauki z biznesem w obszarach związanych ze sferą produktów i usług społecznych. Zmiany wywołane kryzysem gospodarczym stają się szansą dla rozwoju obszarów społecznych i dziedzin gospodarki opartej na sferze usług związanych z jakością życia. W świecie, w którym jednostka staje się głównym podmiotem i odbiorcą działań gospodarczych, sfera usług dla ludności przeżywa rozkwit i proces ten będzie się nasilał. Czynniki demograficzne – starzenie się społeczeństwa i migracje będą weryfikowały założenia gospodarcze i ekonomiczne wszelkich przedsięwzięć biznesowych i społecznych. Rozpoznanie kiełkujących trendów daje szansę na perspektywiczny rozwój biznesu oraz zabezpieczenie rosnących potrzeb odbiorców.

W projekcie „Twoja wiedza. Twoja firma. Zarzuć sieci współpracy” poszukiwani są przedstawicieli obszarów działalności naukowej i gospodarczej, w których można wprowadzić niezwykłe i innowacyjne rozwiązania, które przyniosą korzyści pracownikom uczelniom i przedsiębiorcom, a także szerokie korzyści społeczne. Zainteresowani uczestnicząc w seminarium projektowym mają możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z obszarów m.in. marketingu, ekonomii, przedsiębiorczości akademickiej, prawa, finansów, rozwoju osobistego.

Zaproszeni goście podzielą się również doświadczeniami i omówią dobre praktyki w prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, wskażą możliwości wykorzystania kryzysu gospodarczego do rozwoju usług społecznych oraz zainicjują dyskusję, która – jak mamy nadzieję – będzie trwała również po zakończeniu seminarium.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 26 listopada na stronie http://zgloszenia.twtf.pl/formularz/ oraz bezpośrednio w dniu seminarium.

Program

- 10.00 - 10.30 - Rejestracja uczestników

- 10.30 - 10.40 - Otwarcie seminarium, przywitanie uczestników (prof. dr hab. inż. Jerzy Jan Pietkiewicz- Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą w PWSZ im. Witelona w Legnicy, Tadeusz Krzakowski - Prezydent Miasta Legnicy, Tomasz Siemież- Koordynator sieci współpracy)

- 10.40 - 10.50 - Prezentacja założeń projektu „Twoja Wiedza. Twoja Firma. Zarzuć sieci współpracy” oraz oferty udziału w projekcie (Ewa Giemza- Menadżer Projektu)

- 10.50 - 11.00 - „Współpraca z pracodawcami- możliwości i ograniczenia” (dr n. med. Jarosław Goldman Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w PWSZ im. Witelona w Legnicy)

- 11.00 - 11.20 – „Możliwości i trudności współpracy przedsiębiorców z uczelnią” (dr Henryk Chrostowski, Politechnika Wrocławska, Instytut Inwentyki)

- 11.20 - 11.40 – „Jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska- raport z badań” (dr Bogna Bartosz, Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego)

- 11.40 – 12.00- Przerwa

- 12.00 - 12.20 – „Żywność ekologiczna- czy na pewno ekologiczna?” (dr inż. Ewa Walczak, biotechnologia, PWSZ im. Witelona w Legnicy)

- 12.20 – 12.40 - „Zagrożenia bezpieczeństwa żywności” (dr inż. Małgorzata Smuga, technolog żywności, biotechnolog, PWSZ im. Witelona w Legnicy)Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.