Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód?

Autor Joanna Józefczuk
Data utworzenia: 05 grudzień 2012, 15:20 Wszystkich komentarzy: 0


Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód?

Pod takim hasłem Bank Żywności w Jaworze rozpoczyna Świąteczną Zbiórkę Żywności i zachęca wszystkich do wsparcia osób najuboższych. 7, 8 i 9 grudnia w 52 sklepach na terenie byłego województwa legnickiego i jeleniogórskiego odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Już od 23.11.2012 można zrobić zakupy w internetowym sklepie charytatywnym lub wysłać charytatywny sms.W Chojnowie akcja będzie trwać dwa dni tj. 7 i 8 grudnia (piątek i sobota) w godz.8-19.

Każdy z nas może realnie pomóc

W Chojnowie zbiórka żywności przeprowadzona będzie po raz kolejny w Sklepach Biedronka. Koordynatorem akcji będzie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących ”Dajmy Szansę” w Chojnowie.

Wolontariuszami będą członkowie Stowarzyszenia i uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie.

Na to, jak będą wyglądały święta najuboższych w naszych regionie może mieć wpływ każdy z nas. Wystarczy w dniach zbiórki w sklepach kupić dodatkowy produkt i przekazać go wolontariuszom. Wszystkie produkty zebrane w naszym mieście będą rozdysponowane wśród potrzebujących z Miasta i Gminy Chojnów.

Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się na terenie całej Polski już po raz 16-ty, w ponad 3300 sklepach spożywczych, w 540 miejscowościach. W tym roku organizują ją 32 Banki Żywności. Lista wszystkich sklepów, w których można będzie wziąć udział w zbiórce, od 1 grudnia zostanie opublikowana na stronie www.bankizywnosci.pl. W tym roku akcję wspiera aż 50000 wolontariuszy! W 2011 r., dzięki ofiarności uczestników Świątecznej Zbiórka Żywości, udało się zebrać 760 ton żywności, która trafiła do ok. 350000 osób.

Podziel się zakupami bez wychodzenia z domu

Federacja Polskich Banków Żywności organizuje zbiórkę artykułów spożywczych również w Internecie. Na stronie bankizywnosci.pl. Znajduje się wejście do sklepu charytatywnego, w którym można zrobić zakupy na rzecz najuboższych. Zakupów można dokonać do 23 grudnia. Partnerem zbiórki z Internecie jest sieć sklepów Piotr i Paweł.

Do 31 grudnia można wesprzeć Banki Żywności wysyłając charytatywny sms POMAGAM na nr 73365

(3 ZŁ + VAT, DZIĘKUJEMY OPERATOROM ZA WSPARCIE AKCJI). Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie magazynów Banków Żywności, dzięki czemu, przez cały rok żywność będzie mogła szybciej i sprawniej trafiać do osób, którym na co dzień jej brakuje.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform