Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

IV Legnickie Prezentacje Edukacyjne w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 08 styczeń 2013, 12:33 Wszystkich komentarzy: 0


IV Legnickie Prezentacje Edukacyjne w PWSZ im. Witelona w Legnicy

12 lutego br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbędą się IV Legnickie Prezentacje Edukacyjne.

W godzinach od 900 do 1400 w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym, przy ul. Sejmowej 5E zaprezentowane zostaną oferty edukacyjne szkół wyższych z południowo-zachodniej Polski i legnickich szkół ponadgimnazjalnych. Można tu będzie uzyskać wszelkich informacji o zasadach rekrutacji w roku 2013 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące uczelnie i szkoły.

Celem prezentacji jest przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych dostępnych ofert edukacyjnych wyższych uczelni i szkół ponadgimnazjalnych oraz możliwości rozwoju osobistego. Tym samym ma to ułatwić młodzieży planowanie kariery zawodowej, by stać się konkurencyjnym na zmieniającym się rynku pracy.

Ponadto IV Legnickie Prezentacje Edukacyjne mają umożliwić młodzieży szkolnej zdobycie informacji o możliwościach rozwijania własnych zainteresowań – zarówno naukowych, artystycznych, jak i sportowych.

Atutem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, organizowanych cyklicznie przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy jest możliwość indywidualnego kontaktu z wystawcami. Na targach można dowiedzieć się o wiele więcej o ofercie edukacyjnej niż z ogłoszenia prasowego, czy z Internetu. Można na miejscu zaobserwować wiele rzeczy, dopytać o wymagania rekrutacyjne, czy o możliwości dalszego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji.

- Do tej pory by zapoznać się z ofertą uczelni trzeba było jeździć na targi do Wrocławia. Dlatego by oszczędzić czasu i ułatwić uczniom podjęcie decyzji postanowiliśmy kontynuować naszą inicjatywę. Zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni wyższych działających na terenie Dolnego Śląska i województwa lubuskiego. Zgłaszają się również uczelnie z odleglejszych części kraju – mówi Przemysław Kulon, koordynator Legnickich Prezentacji Edukacyjnych.

Młodzież odwiedzająca siedzibę legnickiej uczelni 12 lutego br. będzie mogła także uczestniczyć w wykładach i pokazach multimedialnych przygotowanych przez wystawców, wśród których będzie wiele szkół wyższych z naszego regionu.

IV Legnickie Prezentacje Edukacyjne organizowane są nieodpłatnie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Uczelni - www.pwsz.legnica.edu.pl. Bliższych informacji udzieli koordynator - Przemysław Kulon – 76 723 23 43, e-mail: kulonp@pwsz.legnica.edu.pl.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform