Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Author: admin
Creation date: 08 January 2013, 10:23 All comments: 17


21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Do 21. Finału WOŚP zostało raptem pięć dni. 13 stycznia 2013 r. od godzin porannych w chojnowskich marketach takich jak Netto, Biedronka, Intermarche czy w okolicach kościołów spotkać będzie można wolontariuszy „uzbrojonych” z puszki z charakterystycznym logo największej orkiestry świata działającej pod batutą Jurka Owsiaka. Następnie przeniesiemy się do MOKSiR na wieczór pełen atrakcji. Siema!

Wolontariusze z puszkami około godziny 16.00 przeniosą się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji by tam bawić się wspólnie z innymi mieszkańcami Chojnowa.

Na scenie Sali widowiskowej wystąpią lokalni artyści. Usłyszymy m.in. znany i lubiany zespół Faza Blues, nowofalową Reputację, prezentującego różnorodny repertuar Juranda Kowalskiego, rapową Epinefrynę oraz laureatkę „Talentów znad Skory” – Gosię Szklarz.

Dla gości, na których hojność w tym roku liczą dzieci oraz seniorzy zatańczy również odnoszący wiele sukcesów w całej Polsce miejscowy zespół Karambol, do łez rozśmieszy kabaretByle do przodu.

Tradycyjnie już występy artystyczne przeplatać będzie licytacja wielu atrakcyjnych przedmiotów. Pierwsze fanty rozdane zostaną około godziny 17.00.

W trakcie niedzielnej imprezy poradzić sobie z zimową aurą pomoże restauracja „Pod Jeleniem”, która w kawiarence MOKSiR serwować będzie rozgrzewający barszcz dla gości.

Zebrane w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitale geriatryczne i zakłady opiekuńczo-lecznicze. Przypomnijmy, że w zeszłym roku z Chojnowa na konto orkiestry wpłynęło 17 120,32 zł. Może w tym roku chojnowski finał nie będzie zbyt "obfity", to jednak liczymy na kolejny rekord!Comments

kto jest odpowiedzialny za chojnowski sztab WOSPu?
report comment
Przeszłam całe miasto i nie spotkałam żadnego wolontariusza. Dziwne bo w poprzednich latach zbierano pieniądze na każdym kroku.
report comment
No dokładnie ja też teraz wracam z miasta i nikogo nie spotkałem.Widocznie u nas nikomu nie zależy na zbieraniu pieniędzy!!!lub wszyscy poszli do domów na ciepły obiadek.
report comment
Ciekawe czy już wiadomo ile podczas balu charytatywnego w Sylwestra elyt miasta w Chemiku zebrano pieniędzy i na co zostały przeznaczone ? czy może poszły na WOŚP .
report comment
i dobrze to takie żebranie a te pieniądze i tak w całości nie idą na wyznaczony cel najpierw sobie wypłacą ,ludziom zatrudnionym, muzykom itd.lista jest długa a co zostanie to na cel.Czy nie tak? Na dole ludzie to robią wolontariack napewno ale tam na górze to nie ma nic za darmo.
report comment
Nie było widać wolontariuszy, ponieważ na całe nasze miasteczko zgłosiło się jedynie 4 dziewczyny, gdzie w tamtym roku było około 10 razy więcej chętnych do pomocy. niestety w tym roku WOŚP nie zachwycił. W tamtym roku jak dobrze pamiętam była cała sala wypełniona ludźmi, a dziś? całe rzędy wolnych miejsc. licytacje też nie szły zachwycająco. zobaczymy jaki będzie efekt.
a tak na marginesie, dlaczego Młodzieżowa Rada Miejska ani Harcerstwo nie włączyło się w organizację jak było dotychczas?
report comment
mialem pytac o to samo dlaczego mrm i harcerze nie biora w tym udzialu?w innych miastach na nich opieraja sie wolontariaty.chwile temu dostalem sms od znajomego ktory chyba byla na orkiestrze ze tak slabo jeszcze nie bylo. czekam az podlicza kasiure
report comment
Źle się dzieje. Zjawiłem się na licytacji o 17 i moje oczy spostrzegły nieliczne osoby, które zgromadziły się w MOKSiRze. Faktycznie tak źle nie było już od dawna.
report comment
tylko dlaczego jest tak zle?przeciez rok temu byl rekord .ale poczekajmy moze kasa z licytacji dobra wpadla
report comment
Może przyczyna leży w jakieś mierze tu: *link usunięty* ZHP zrobiło się bardzo katolickie ,nie tylko ZHR .Jak wiadomo władze miasta mają spory wpływ na tego typu imprezy a kościół coraz częściej atakuje WOSP.Dlatego dopatruje się przyczyny w tym że urząd miasta i jego władze są oddane tylko imprezom religijnym których w całym roku jest masa i je finansuje.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform