Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Wernisaż wystawy prac „Malujemy samodzielnie i z pomocą”

Autor admin
Data utworzenia: 09 styczeń 2013, 14:17 Wszystkich komentarzy: 0


Wernisaż wystawy prac „Malujemy samodzielnie i z pomocą”

Wernisażem wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą” rozpoczął się artystycznie 2013 rok w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. W murach budynku gościli uczestnicy Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy z Piotrowic – autorzy prezentowanych prac plastycznych.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00. Wystawa z cyklu „Malujemy samodzielnie i z pomocą” swój początek miała w zeszłym roku. Pomysłodawczynią była obecna również w tym roku Agnieszka Marczak. W 2012 r. mogliśmy obejrzeć prace uczestników Zespołu Placówek Specjalnych z Legnicy. Tym razem swoje dzieła pokazali nie tylko legniczanie, lecz również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z naszego miasta oraz Środowiskowego Domu Samopomocy z Piotrowic. Jak powiedziała pani dyrektor biblioteki – jest to pierwsza wystawa zbiorowa – legnicko-chojnowska.


Na ścianach i w galeriach budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprezentowano 40 prac posegregowanych w odpowiednie grupy. Wykonane są one przeróżnymi technikami, poczynając od węgla, przez kolaż, pastele kończąc na wypalaniu w drewnie.


W trakcie spotkania przedstawiciele każdej z placówek biorących udział w wystawie zaprezentowali prace swoich podopiecznych. Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnowie Andrzej Pyrz powiedział: Dzisiejsza wystawa (…) świetnie koresponduje z twórczością znanego, niepełnosprawnego umysłowo twórcy – Nikifora, który stworzył 40 tys. obrazów. (…) Myślę, że przez takie wystawy, promowanie twórczość ich uczestników być może powstanie dzieło – może nie na miarę Nikifora – i odkryjemy naszego, małego Nikifora.


Na koniec za tak twórcze inicjatywy w naszym mieście podziękował Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, który korzystając z okazji złożył wszystkim przybyłym najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Po części oficjalnej zakończonej obdarowywaniem autorów prezentowanych prac plastycznych drobnymi upominkami wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek.


Trudno nie docenić działań artystycznych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie. Jak wymieniał burmistrz – począwszy od wystaw fotograficznych, przez plastyczne takie jak dzisiejsza, koncerty i spotkania z najmłodszymi – biblioteka mocno zaznacza swoją obecność na lokalnym podwórku. Trzymamy kciuki by plan, aby każdy nowy rok otwierała wystawa „Malujemy samodzielnie i z pomocą” wypalił!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform