Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zakaz wyprzedzania dla tirów na A4

Autor admin
Data utworzenia: 04 luty 2013, 09:07 Wszystkich komentarzy: 0


Zakaz wyprzedzania dla tirów na A4

Od pierwszego lutego br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła zakaz wyprzedzania dla tirów na autostradzie A4 na odcinku Wrocław – Krzywa. Zmiana ma na celu zminimalizowanie wypadków z udziałem ciężarówek i zwiększenie płynności ruchu.

Miejsca, w których obowiązuje zakaz wyprzedzania ustalone zostały na podstawie liczby wypadków z udziałem samochodów ciężarowych. Całoroczne zakazy wyprzedzania na A4 na odcinku Wrocław – Krzywa obowiązują w następujących miejscach:

- węzeł Pietrzykowice – węzeł Kostomłoty

- węzeł Jarosław – węzeł Udanin

- węzeł Budziszów – węzeł Wądroże Wielkie

Dodatkowo w sezonie zimowym na najbliższym nam odcinku – Legnickie Pole – Krzywa – obowiązuje zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe w obszarze wzniesień. W tych miejscach oznakowanie również będzie miało charakter całoroczny.

Wyprzedzające siebie nawzajem tiry to zmora kierowców „osobówek”. Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy oba pasy przez kilka kilometrów blokowane są przez pojazdy ciężarowe, mocno utrudnione jest bezpieczne włączanie i wyłączanie się z ruchu mniejszym pojazdom co często prowadzi do wypadków.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.