Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów

Autor Katarzyna Krent
Data utworzenia: 08 luty 2013, 08:51 Wszystkich komentarzy: 0


Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów

1 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Piotrowicach odbyło się rozstrzygnięcie corocznego Plebiscytu na Najlepszego Sportowca, Trenera, Piłkarza i Działacza Gminy Chojnów. Po raz drugi organizatorzy uroczystości, którymi są Urząd Gminy Chojnów oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie zmienili formułę imprezy z balu na uroczystą galę. W auli GOKiR – spotkali się: władze samorządowe, działacze, sponsorzy, miłośnicy sportu a także najważniejsi tego wieczoru – sportowcy.

Uroczystą galę otworzył Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS Janusz Cygan witając przybyłych gości w osobach: Wójta Gminy Mieczysława Kasprzaka, Przewodniczącej Rady Powiatu i jednocześnie Przewodniczącej Powiatowego Zrzeszenia LZS Stanisławy Pakos, Przewodniczącego Rady Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza, Wiceprzewodniczącego Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Leszka Noworóla, Wiceprezesa OZPN Legnica Andrzeja Wnuka, Sekretarza Powiatowego Zrzeszenia LZS Grażyny Jóźwik.

Wyboru tych najlepszych dokonali działacze klubów LZS, którzy od lat związani są z propagowaniem sportu i kultury fizycznej na terenie Gminy Chojnów. Wybór gremium objęty był do końca ścisłą tajemnicą. Dopiero podczas gali, wszyscy mogli dowiedzieć się kto zasłużył na wyróżnienie i otrzymał miano tego „naj”. Okazałe statuetki i dyplomy były nagrodami dla zwycięzców, które wspólnie wręczyli Wójt Gminy Mieczysław Kasprzak oraz Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pyrz.


Najlepszym trenerem i nagrodą za całokształt pracy trenerskiej wyróżniono Janusza Cygana. W swojej sportowej przygodzie już od roku 1993 trenował drużyny z Okmian, Rokitek, i Gołaczowa, z każdą z nich odnosząc sukcesy. Od dwóch lat zajmuje się głównie szkoleniem młodzieży w klubie jak i prowadzeniem reprezentacji gminy w różnych kategoriach młodzieżowych. Obecnie jest trenerem klubu „Czarni” Rokitki.

Tytułem Działacza roku 2012 uhonorowano Janusz Terę, członka zarządu klubu „Sokół” Krzywa. Ten aktywny działacz jest pasjonatem sportu i w tej dziedzinie realizuje się z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Po raz pierwszy nagrodzono także działaczy wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem w działalności swoich klubów. Pamiątkowe statuetki z tej okazji otrzymali: Bogdan Styrkowiec, Ryszard Dulik, Aleksander Ciołczyk, Mieczysław Kułaga, Jan Safin i Roman Zimirski.


Przed zaprezentowaniem najlepszych sportowców, Przewodniczący LZS przedstawił wyniki i osiągnięcia zdobyte w roku 2012 przez zawodników i drużyny z terenu gminy. A było z pewnością co prezentować, medalowe miejsca na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim, udział w Mistrzostwach Europy i Świata oraz wiele innych mniejszych ale jakże ważnych sukcesów.

Najlepszym sportowcem gminy Chojnów okazał się zawodnik, który otrzymał honorowy tytuł piłkarza gminy Chojnów za trzykrotne zwycięstwo w Plebiscycie na Piłkarza Roku. Mowa oczywiście o mieszkańcu Rokitek i wychowanku klubu „Czarni” Rokitki Łukaszu Sierpinie. Obecnie jest on zawodnikiem ekstraklasowego klubu „Korona” Kielce, w którym zadebiutował w roku 2012.


II miejsce w plebiscycie zajął najsilniejszy mieszkaniec gminy Chojnów. Krzysztof Majewski z Rokitek, bo o nim mowa, od lat uprawia sporty siłowe. Był trzykrotnym Mistrzem Polski w przeciąganiu liny, v-ce Mistrzem Polski w Timbersporcie – dyscyplinie, której w ostatnim czasie poświęca się profesjonalnie. W roku 2012 zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski indywidualnie, a także uczestniczył w Mistrzostwach Świata drużynowo, jako reprezentant Polski. Pan Krzysztof jest zawodnikiem OSP „Czarni” Rokitki.

III miejsce w plebiscycie zajęła młoda i utalentowana zawodniczka Jeździeckiego Klubu Sportowego Jaroszówka - Sylwia Kupczyk. W 2012 roku Sylwia zadebiutowała na arenie międzynarodowej, startując w Mistrzostwach Europy Juniorów w WKKW. Jest także członkiem kadry narodowej w swojej kategorii wiekowej.


Czwartą lokatę w Plebiscycie wywalczył zawodnik klubu „Zryw” Stary Łom – Henryk Rokita. Pan Henryk uprawia bardzo popularną dyscyplinę na terenie gminy, którą jest piłka siatkowa. Jest najlepszym zawodnikiem najlepszej drużyny siatkarskiej Gminnej Ligi Piłki Siatkowej. W klubie pełni role podstawowego zawodnika, ale także trenera i wychowawcy. Wraz ze swoją drużyną wywalczył w minionym roku V miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk LZS.

Listę nagrodzonych sportowców zamyka najmłodszy ale jakże utalentowany zawodnik. Miejsce V w Plebiscycie zdobył członek Jerzmanickiego Centrum Ju-jitsu, mieszkaniec Piotrowic – Jakub Grzela. Ma on już na swoim koncie m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiosny Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze, IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk.


Tego wieczoru wręczono jeszcze jedną nagrodę. Najlepszym Piłkarzem Gminy Chojnów został zawodnik regularnie powoływany do reprezentacji Polski U-16. W 2012 roku w reprezentacji rozegrał cztery mecze strzelając jedną bramkę. Piłkarzem roku 2012 został zawodnik „Zagłębia” Lubin, mieszkaniec Rokitek i wychowanek klubu „Czarni” Rokitki – Patryk Kozak. Zawodnik otrzymał także dodatkową nagrodę w tej kategorii przyznaną przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy.

Dodatkową nagrodą uhonorowano drużynę żeńską streetballa prowadzoną przez Małgorzatę Światłoń oraz samą Małgosię za zaangażowanie organizacyjne. Dziewczyny miniony sezon zakończyły jako najlepsza w kraju drużyna streetballowa kobiet. Występowały w składzie: Joanna Plizga, Marzena Pięta, Karolina Wszołek, Małgorzata Światłoń oraz Katarzyna Palma.Organizatorzy tego wieczoru nie zapomnieli także o podziękowaniach dla osób, które na co dzień zajmują się wspieraniem rozwoju sportu na terenie gminy Chojnów. Podziękowania sponsorom wspierającym kluby wręczyli działacze poszczególnych klubów wraz z Wójtem Gminy i Przewodniczącym Rady Gminy. Okolicznościowe pamiątkowe statuetki odebrali: Mirosław Kurczak, Andrzej Zamojski, Małgorzata Postrzech, Agata i Zbigniew Urszulak, Jerzy Wojas oraz Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Chojnów jako podziękowanie dla samorządu gminy.

Po uroczystej gali ponad 60 osób (sympatyków i członków klubów LZS) zgromadzonych w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Piotrowicach spotkało się na bankiecie.

Czy w przyszłym roku w plebiscycie pojawią się nowe nazwiska i dyscypliny? By się tego dowiedzieć trzeba poczekać. Prawdziwe talenty nie rodzą się z dnia na dzień. Wymagają ciężkiej pracy włożonej w kształtowanie postaw i umiejętności. Zwycięstwo w plebiscycie jest dla nich z pewnością miłym wyróżnieniem, świadczącym, iż docenia się ich ciężką pracę i osiągnięte dzięki niej wyniki.Foto i tekst: Katarzyna Krent

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform