Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

KS Jerzmanka Jerzmanowice

Autor Sławomir Henś
Data utworzenia: 13 luty 2013, 10:12 Wszystkich komentarzy: 9


KS Jerzmanka Jerzmanowice

Jak doskonale wiemy, w Chojnowie nie brakuje miłośników sportu. KS Chojnowianka ma rzeszę oddanych kibiców, którzy są z klubem na dobre i na złe, młody klub kolarski UKK Oriens MTB odnosi wiele sukcesów indywidualnych oraz zespołowych, nazwiska bokserów Champion Powiat Legnicki wymieniane są wśród najlepszych na wielkich galach sportów walki, „Sfora” Chojnów wraca praktycznie z każdego turnieju z medalami. Jednak nie wszyscy wiedzą, że na terenie naszego miasta i gminy działa również klub tenisa stołowego – KS Jerzmanka Jerzmanowice!

Klub tenisa stołowego KS Jerzmanka Jerzmanowice funkcjonuje od września 2012 roku. Powstał dzięki pasji kilku zapaleńców z Chojnowa, którzy pamiętają czasy, gdy w naszym mieście miały miejsce rozgrywki III ligi tenisa stołowego oraz dzięki młodzieży chcącej uprawiać tę dyscyplinę sportu . Nie wszyscy zapewne o tym wiedzą, ale w Chojnowie przez kilka lat rozgrywano mecze tenisa stołowego na różnych szczeblach rozgrywek.


Ferie z tenisem stołowym 2013-Konfeks Legnica

Nasz klub działa w ramach Stowarzyszenia Jerzmanka Jerzmanowice, którego prezesem jest Pan Adam Piróg. Naszą siedzibą, miejscem treningów i meczy jest Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Dzięki uprzejmości dyrektora gimnazjum Pana Andrzeja Urbana korzystamy z bazy szkoły. Mamy do dyspozycji aulę szkolną z 4 stołami do gry oraz salę gimnastyczną, na której rozgrywamy mecze.


Konfeks Legnica-KS Jerzmanka-sparing

Treningi odbywają się we wtorki i piątki w godzinach 16.15 – 18.00. Obecnie na zajęcia przychodzi około 14 osób w różnym wieku – od gimnazjalistów po amatorów tenisa stołowego po czterdziestce. Od października ubiegłego roku klub KS Jerzmanka bierze udział w rozgrywkach V ligi (podokręgowej) tenisa stołowego – grupa legnicka ( licencja Polskiego Związku Tenisa Stołowego nr 411) . Rozgrywki organizowane są przez Dolnośląski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego we Wrocławiu.


KS Jerzmanka-MKSTS Polkowice

W sezonie 2012/2013 w grupie legnickiej V ligi grają następujące drużyny:

MKSTS II Polkowice,

KTS III Legnickie Pole,

GUKS Sokół Jerzmanowa,

STS Chrobry II Głogów,

AKS Strzegom,

KS Jerzmanka Jerzmanowice.


Otwarte Mistrzostwa Polkowic

Oprócz rozgrywek ligowych bierzemy również udział w innych wydarzeniach związanych z tenisem stołowym organizowanych przez kluby z naszego regionu m.in.:

- rozegraliśmy dwa mecze sparingowe z Konfeksem Legnica (IV liga),

- 11.2012 r. udział w turnieju organizowanym przez KTS Legnickie Pole,

- 09.12.2012 r. wzięliśmy udział w Otwartych Mistrzostwach Polkowic (II miejsce w kategorii kadeci - juniorzy zajął nasz zawodnik Bartek Baszczak),

- 13.01.2013 r. graliśmy na turnieju w ramach WOŚP w Polkowicach ( III miejsce Bartek Baszczak),

- jako kibice, 29 stycznia 2013r. zorganizowaliśmy wyjazd do Brzegu Dolnego na mecz eliminacji do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym Polska – Dania ( 3-0 dla Polski),

- 10.02.2013r. wzięliśmy udział w Mistrzostwach Gminy Chojnów w tenisie stołowym rozegranych w Goliszowie. W kategoriach:

- chłopcy do 15 lat – Maciek Pastyrnak - II miejsce,

- mężczyźni od 15-35 lat – Jarek Sochacki – I miejsce,

- mężczyźni powyżej 35 lat – Radek Kupczyński – II miejsce.


WOŚP 2013 w Polkowicach

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom tenis stołowy w naszym mieście zyska nowych zwolenników.

Wszystkich mieszkańców miasta i gminy Chojnów, zainteresowanych grą w tenisa stołowego, bez względu na wiek, serdecznie zapraszamy!

W imieniu drużyny KS Jerzmanka
Sławomir HenśKomentarze

Bardzo dobrze że ktoś poruszył tą kwestię !! W Chojnowie mamy naprawdę dobrych zawodników ,którzy poświęcają czas na treningi i wyjazdy na zawody !! Mam nadzieję że chłopaki dadzą radę w sobotę! Trzymamy kciuki i liczymy na podium Jarek Sochacki,Bartek Baszczak,Sebastian Sroka oraz życzymy szczęścia wszystkim pozostałym zawodnikom !!
Ps. Ten klub posiada jakiegoś sponsora ?? może ktoś by się zainteresował!!
zgłoś komentarz
Mam 32 lata mogę zapisać się na treningi?
zgłoś komentarz
Witam. Chłopaki dostali stroje, ale sprzęt czyli okładziny,deski, siatki, piłeczki i koszty wyjazdów na mecze i turnieje pokrywają niestety sami.Na trening może przyjść każdy bez względu na wiek.
zgłoś komentarz
ok dzięki za informacje
zgłoś komentarz
Dostaliśmy stroje warte 20zł, i są to stroje do piłki nożnej. A cena minimalna "ogrinalnego" stroju do tenisa to 100zł, Nie liczmy butów i sprzętu wymaganego do gry.
Czekamy na jakiekolwiek dofinansowania ponieważ musimy sami pokrywać koszty wyjazdów na zawody! Każdy grosz się liczy ;)
Oraz zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek, w tej chwili na treningi uczęszcza około 12 osób!! Mamy 4 stoły ale dzięki wspólnej współpracy bez problemu się dogadujemy.
zgłoś komentarz
Zakupie potrzebny sprzęt i na pewno wpadnę na trening we wtorek kiedyś się grało w tenisa stołowego za małolata nie wiem jak teraz to będzie:)Ponoć nie zapomina się tego jak jazdy na rowerze choć kondycja już nie taka.Ale spróbować można:)wygrywało się kiedyś nawet jakieś tam turnieje na koloniach:)
zgłoś komentarz
Witam jutro normalnie będzie trening ? bo chciał bym przyjść
zgłoś komentarz
Tak.Trening normalnie we wtorek od 16.15. zapraszamy.
zgłoś komentarz
Ja też powinienem wbić we wtorek ten albo następny w któryś na 100 % !! ;p
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.