Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

University of Algarve w Portugalii przyjmie legnickich studentów

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 19 luty 2013, 14:10 Wszystkich komentarzy: 0


University of Algarve w Portugalii przyjmie legnickich studentów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała bilateralną umowę na wymianę studentów i nauczycieli akademickich z Uniwersytetem w Algarve w Portugalii.

Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2013-2014. W tym okresie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 2 studentów oraz 1 nauczyciel akademicki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Również ze strony portugalskiej tyle samo studentów i nauczycieli akademickich będzie mogło gościć w naszej Uczelni.

Wyjazdy studentów oraz przyjmowanie gości z Portugalii będzie możliwe już od semestru letniego roku akademickiego 2013/2014. Umowę zawarto w ramach jednego z programów Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme).

Studenci, którzy skorzystają z tej oferty będą mogli się kształcić na kierunkach związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem.

Wcześniej PWSZ im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o współpracy zagranicznej z Instituo Politécnico de Portalalegre w Portugalii.

Prowincja Algarve, w której mieści się Uniwersytet to jeden z sześciu regionów Portugalii leżących na kontynencie europejskim. Uniwersytet powstał w 1970 roku i początkowo funkcjonował pod nazwą Politechniki. Dopiero w 1980 roku zmieniono nazwę na obecną, ale zachowano odrębny podział administracyjny. Na Uniwersytecie uczy się blisko 9 tysięcy studentów.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.