Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl Grinch Cuprum Arena

Dzieci z wizytą na wiejskim podwórku...

Autor admin
Data utworzenia: 01 marzec 2013, 13:36 Wszystkich komentarzy: 0


Dzieci z wizytą na wiejskim podwórku...

Pieje kogut już od świtu: - Kukuryku! Kukuryku!/ Kura do kurczaków żwawo Gdacze: - W lewo! Gdacze: - W prawo! / Kaczka kwacze: - Kwa! Kwa! Kwa! Trzy kaczątka dziobem pcha!
Za nami kolejne spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha. Tym razem najmłodsi Czytelnicy przenieśli się na wiejskie podwórko…

Była więc kurka, był pies, lisek i mnóstwo innych zwierzątek, za które przebrały się przybyłe na zajęcia dzieci. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych, rozwijających kreatywność zabaw dla najmłodszych i wielu innych atrakcji, z których słynie chojnowska biblioteka.


Po tradycyjnym powitaniu w kolorowej chustce do melodii utworu „Panie Janie” kolorowo przebrane panie bibliotekarki zaprosiły przybyłe dzieci na inscenizację bajki „Kwoka co się zowie”. Najmłodsi z ogromnym zaciekawieniem obserwowały przebieg wydarzeń, reagując żywiołowo na każde zapytanie ze sceny. Po przedstawieniu nie miały również najmniejszych problemów z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi na zapytania pań bibliotekarek, które sprawdzały uwagę słuchaczy.


Równie prostym zadaniem okazało się odgadywanie właścicieli odgłosów dobiegających z głośników. Dzieci bez problemu „wyłapały” szczekającego psa, piejącego koguta czy krowę. Nauczyły się również piosenki „Miała baba koguta”, którą wszyscy wspólnie tańcząc zaśpiewali.


Podczas spotkania nie zabrakło zabaw wspomagających rozwój dziecka. Była więc „Karuzela”, w której dzieci wymieniały się zwierzęcymi powitaniami, „Konik” – zabawa polegająca na reagowaniu na pauzę w muzyce podczas tańca, biegu z wysoko uniesionymi kolanami czy tworzeniu "domku" dla zwierzątka. Wielką atrakcją było dmuchanie piórek, które mogło przysporzyć niektórym urwisom trudności.


Nieodłącznym elementem comiesięcznych spotkań w bibliotece jest pyszny poczęstunek, który regeneruje siły i zachęca dzieci do kolejnych zabaw. A tych w dalszej części spotkania nie brakowało.

Dzieci musiały wykonać gospodarstwo wiejskie ze zwierzętami z dużego arkusza papieru, odnaleźć rodziców zwierzątek i połączyć w pary podobne zwierzątka...


Na kolejne zajęcia z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha przyjdzie nam poczekać miesiąc. Dzieci i ich opiekunowie już dziś odliczają dni do ostatniej środy miesiąca, by ponownie odwiedzić bibliotekę i móc wspólnie z innymi wspaniale się bawić. Dokąd tym razem pomysłowe panie bibliotekarki przeniosą młodych czytelników?
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.