Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Fotografia kreatywna na ścianach Domu Schrama

Autor admin
Data utworzenia: 04 marzec 2013, 09:55 Wszystkich komentarzy: 0


Fotografia kreatywna na ścianach Domu Schrama

W zeszły czwartek, ostatniego dnia lutego w Domu Schrama odbyło się otwarcie wystawy prac sekcji fotograficznej działającej w Chojnowie. Była to okazja do spotkania wszystkich grup - początkujących i zaawansowanych, wymiany poglądów, omówienia technik fotograficznych, a przede wszystkim miłe spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Prace, które zawisły na ścianach Domu Schrama to w większości portrety. Nie znajdziemy na nich autorów – w większości wykonywane były w grupach. Bardzo często jedna osoba odpowiedzialna była za wykonanie zdjęcia, druga zajmowała się przygotowaniem kadru, trzecia postprodukcją. Jak mogliśmy usłyszeć podczas spotkania – czwartkowa wystawa była początkiem działań jakie sekcja foto planuje uskuteczniać. Była mowa o eventach, sposobach na powiększenie budżetu – słowem, planów jest mnóstwo. Zachęcając do odwiedzenia Domu Schrama w celu obejrzenia wystawy trzymamy kciuki za rozwój lokalnych fotografów.


Poprosiliśmy prowadzącego zajęcia – Michała Rybczyńskiego, o kilka słów na temat początków i najbliższych planów sekcji fotograficznej.

Jak do tej pory jestem zadowolony ze wszystkich grup. W każdej widzę progres. To co najbardziej mnie cieszy, to zaangażowanie uczestników i rozbudzenie kreatywności. Pierwsze miesiące zajęć to głównie teoria: budowa aparatu fotograficznego i dość szczegółowe omawianie wszystkich aspektów technicznych wpływających na zdjęcie (przysłona, czułość ISO, czas naświetlania, ogniskowe i wiele innych). Następnym etapem było zapoznanie się uczestników warsztatów fotograficznych z możliwościami oświetlania studyjnego, synchronizacją sprzętu i jego ograniczeniami. Ciszę się, że udało nam się też poruszyć kwestie kompozycji obrazu oraz omówić kilka prac wybitnych fotografów (Salgado, Bresson, Kertesz, Erwitt itp.)

Zagadnienia fotograficzne przedstawiane są uczestnikom symultanicznie z obróbką cyfrową zdjęć w programie Adobe Photoshop.

Obecnie weszliśmy w etap tworzenia fotografii produktowej, reklamowej. Jest też czas na ujęcia portretowe. Właśnie te prace widoczne są na wystawie.
W najbliższym czasie na zajęciach będziemy doskonalić właśnie te dwie dziedziny fotografii (reklamowa i portretowa).

Przypomnijmy – zajęcia fotograficzne odbywają się w każdy poniedziałek w sali 10a Domu Schrama.

Zdjęcia zaprezentowane na wystawie fotograficznej dostępne są TUTAJ.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform