Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Seniorzy odkrywali muzyczną stronę Internetu w bibliotece

Autor admin
Data utworzenia: 26 marzec 2013, 15:00 Wszystkich komentarzy: 6


Seniorzy odkrywali muzyczną stronę Internetu w bibliotece

W ostatni czwartek – 21 marca 2013 r. Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie zawładnęła muzyka. Począwszy od hitów z najwyższych miejsc list przebojów sprzed lat, skończywszy na obecnych szlagierach. Wszystko to za sprawą ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem”, w której brała udział również biblioteka z naszego miasta. W tym roku tytuł spotkania brzmiał „Koncert życzeń”.

Zgodnie z wymaganiami akcji „Tydzień z Internetem” za źródło muzyki służył popularny serwis muzyczny YouTube. Seniorzy, którzy przybyli do biblioteki siadali przed laptopem by wyszukać swoich ulubionych hitów i wspólnymi siłami zaśpiewać niczym na karaoke. Były więc przeboje Piotra Szczepanika, ale i Czerwonych Gitar.


Każdy z wykonywanych utworów opatrzony był komentarzem, często wspomnieniami z lat młodości. Poznaliśmy więc gust muzyczny chojnowskich seniorów ale i ich muzyczne inspiracje. Na stołach biblioteki nie zabrakło również pysznego poczęstunku.


Czego chcieć więcej? Była dobra muzyka, ciekawe dyskusje, ulubione przeboje i wiele słodkości. Po takim „Koncercie życzeń” niejeden chojnowski senior z chęcią siądzie przed monitorem komputera i skorzysta z serwisu YouTube kryjącego w swoich zasobach wiele muzycznych atrakcji.
Komentarze

Miło że ktoś przyniósł sprzęt i impreza się udała .Obwiałem się że postawią na te nieaktualizowane rupcie i nic z tego nie wyjdzie .
zgłoś komentarz
Psymon, taki nowoczesny sprzęt jest w bibliotece, sama widziałam. Mnie natomiast podoba się sama akcja, takie wyjście do ludzi starszych. Nasza biblioteka miejska dużo imprez robi dla dzieci, młodzieży, a teraz dla osób starszych. Brawo dla wszystkich tam pracujących i oczywiście pani dyrektor.
zgłoś komentarz
Inka wszytko możliwe ale pamiętam jakiś czas temu zmieniałem dostawcę internetu i udałem się biblioteki aby wysłać i odebrać pocztę z pracy i niestety nie mogłem tego zrobić bo nic nie działało >możliwe że jest na stanie pracujących tam pań ale nie do użytku gości.
zgłoś komentarz
Psymon, nie będę się z Tobą spierała,bo nie korzystałam z tego sprzętu, ale widziałam jak dzieciaki korzystały, więc najgorszy chyba nie jest. Masz rację, ze wysłać pocztę to nie powinno być żadnego problemu, ale na pewno nie powiesz nic złego, na samą akcję, bo to ciekawa inicjatywa.
zgłoś komentarz
Oczywiście że nie.
zgłoś komentarz
Cieszę się, że jesteśmy zgodni co do inicjatywy biblioteki :.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.