Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

XXVII sesja Rady Miejskiej - VIDEO

Autor admin
Data utworzenia: 26 marzec 2013, 13:41 Wszystkich komentarzy: 95


XXVII sesja Rady Miejskiej - VIDEO

„Szanowni Państwo, Panie i Panowie Radni, serdecznie witam. Otwieram XXVII sesję Rady Miejskiej” – tymi słowami Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Skowroński rozpoczął XXVII spotkanie radnych z Chojnowa. Czwartkowa sesja była naszym debiutem – postanowiliśmy zarejestrować całe obrady za pomocą sprzętu video.

Z pomysłem zapisu video sesji Rady Miejskiej oraz Rady Gminy nosiliśmy się od dawna. W trakcie sesji poruszane są istotne kwestie dotyczące naszego miasta i gminy. Mieszkańcy nie zawsze, z różnych względów, mogą w nich uczestniczyć. Mamy nadzieję, że zarejestrowany przez nas materiał video przysłuży się chojnowianom.


Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, jest to nasz debiut w tej kwestii. Prosimy również o sugestie co do następnych nagrań, wskazówki i propozycje. Każdą indywidualnie rozpatrzymy i być może skorzystamy podczas następnego nagrywania.

Pragniemy również poinformować, że niebawem upublicznimy również zapis video z XXXIV sesji Rady Gminy Chojnów, która miała miejsce w dniu wczorajszym – 25 marca 2013 r.


Porządek obrad po wprowadzeniu zmian

1. Otwarcie sesji.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z sesji Nr XXVI/13 z 24 stycznia 2013 r.

4. Sprawozdanie Burmistrza z pracy między sesjami.

5. Kalendarium imprez na 2013 r.

6. Sprawozdanie z przebiegu wdrażania „ustawy śmieciowej”.

7. Podjęcie uchwały:

a) zmieniająca uchwałę Rady Miejskiej w Chojnowie w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie;

b) zmieniająca uchwałę Rady Miejskiej w Chojnowie w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie;

c) zmieniająca uchwałę Rady Miejskiej w Chojnowie w sprawie założenia Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie;

d) zmieniająca uchwałę Rady Miejskiej w Chojnowie w sprawie założenia Gimnazjum Nr 2 w Chojnowie;

e) w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków obowiązujących na terenie miasta Chojnowa na okres od dnia 1 kwietnia 2013 roku do dnia 30 kwietnia 2013 roku;

f) w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu;

g) w sprawie zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2013 - 2019 Miasta Chojnowa;

h) w sprawie zmiany w budżecie Miasta Chojnowa na 2013 rok;

i) w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Chojnowa na rok 2013”;

j) zmieniająca uchwałę w sprawie aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Chojnowa na lata 2007 – 2013;

k) w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków obowiązujących na terenie miasta Chojnowa na okres od dnia 1 maja 2013 roku do dnia 30 kwietnia 2014 roku;

l) w sprawie odpowiedzi na skargę Pana Juliana Mrozika Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Młodość” w Chojnowie na dyrektora ChZGKiM;

m) w sprawie rozwiązania stosunku pracy z radną.

8. Interpelacje i zapytania radnych.

9. Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady.

10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

11. Wolne wnioski, informacje, oświadczenia.

12. Sprawy różne.

13. Zamknięcie obrad.
Część ICzęść IICzęść III

Komentarze

Ale spotkanie, pięknie:) Wszyscy widać zadowoleni!
zgłoś komentarz
Gratulacje dla portalu . kawał dobrej roboty. To ważny krok w dziejach miasta i postawiony właśnie dzięki Wam. Po takim małym kroku pewien elektryk został prezydentem .... ;-)

zgłoś komentarz
polecam od 36 minuty )radny podhorodecki i riposta burmistrza jak to radnego chyba media przycisnęły że takie kalafiory opowiada.

od 23 minuty inny dobry numer to radny pod wezwaniem kotów wolno żyjących radny hopkowicz - klasyka gatunku komedii polskich , porównam śmiało z "Rejs"-em
zgłoś komentarz
REJS ! i to bez gadania .Rada w sumie niepotrzebna zadają bezmyślne pytania, na które burmistrz nie udziela odpowiedzi a, im brak odwagi aby dopytać i żądać konkretów ! Burmistrz jest wyraźnie wystraszony, ale to pozory, bo w jakiś sposób jest przygotowany na wizytę "mediów", czyli swojego człowieka z kamerą, z którym świetnie współpracuje, na co dzień - nie mylić z portalem.Portal współpracując z tym człowiekiem strzela sobie w kolano i jest po przez to niewiarygodny.
zgłoś komentarz
Zabawne jest stwierdzenie burmistrza o pozyskiwaniu pieniędzy i przekazywaniu ich tam, gdzie służą wszystkim mieszkańcom :) czyżby dotacje kościoła od 2008 tyczyły się wszystkich mieszkańców czy tylko księży no ! i ewentualnie wiernych, choć urząd miasta nie jest właścicielem ani kościoła ani plebani ? a jak sam twierdzi kasa idzie na "nasze" ? Dziwnie też pominął co się w Domu Schrama dzieje w sprawach panoszenia się tam księży i ich imprez ewangelizacyjnych, bo chyba to nie organizacja a związek wyznaniowy na, który w świetle prawa niema prawa do tego ani rada miasta do tego aby udostępniać je związkom wyznaniowym i to nieodpłatnie.
zgłoś komentarz
Ciekawe czy na radzie miasta można u burmistrza zamawiać msze święte, bo widzę tam krzyż, czy to miejsce kultu religijnego albo jakaś świątynia chrześcijan ? czy jednak rada miasta powinna w świetle prawa zachować bezstronność światopoglądową ? jako organy świeckie i szanować polską konstytucję i zapis o odrębności państwa od kościoła ? czy jesteśmy państwem wyznaniowym i ja czegoś nie wiem ?
Powaliły mnie dwa wystąpienia radnego profesora Matuszewskiego jaki czas tych wystąpień .Zapadł się chodnik bidakowi i zauważył przy szambie dwie dziury :) to jakiś kabaret ? to od tego jest rada miasta ? Od tego są ludzie a takie rzeczy zgłasza bezpośrednio do zarządcy budynku panie radny Matuszewski ! Do puki rada będzie wyglądać tak jak teraz nic się nie zmieni w Chojnowie bo jest całkowicie uległa działaniom burmistrza .
zgłoś komentarz
Domagałeś się debilu,bo tylko to nasuwa mi się na myśl, by zarejestrować sesję,więc gdyby nie ja,to g....byś oglądał.Więc na następną radę sam rusz d... i nagraj,a nie siedzisz tchórzu w swojej norze i nawet to,że nagrałem krytykujesz.Choć sam prosiłeś i bredzisz,że portal strzela sobie w kolano.Więc lepiej ty sobie strzel,bo już księża ci się po nocy śnią i najzwyczajniej cię opętali,gdyż wszędzie ich widzisz.To już krok od paranoi
zgłoś komentarz
zaczęło się - niestety ;-( Malinda i Psymon spokój. załóżcie oddzielny wątek gdzie będziecie na siebie pisać. Zgubimy temat opluwając się wzajemnie . Każdy z Was ma swój wkład że w końcu możemy to wszystko oglądać. Doceniamy to .

a swoją drogą materiał z sesji jest częściowo skrócony.
zgłoś komentarz
Jedyna godna uwagi osoba to ta w III części od 20 minuty ! tacy powinny być radni myślący o interesie publicznym ! osoba jak widać myśląca i potrafiąca liczyć ! odp Skowrońskiego na pytania tego człowieka w bluzie z kapturem jest kompromitacją ! taka odpowiedź dyskwalifikuje go na dzień dobry z rady miasta !

Recykler nic się nie zaczęło ,tylko jedna osoba pokazał swoją kulturę osobistą i stopień wychowania którego zwyczajnie mu brak .Ja jednak na chamstwo od dawna już nie reaguje skoro administracja pozwala aby jeden użytkownik wyzywał drugiego od debili ,pisząc ciągle o norach ,dupach,gównach itp ... skoro to toleruje to znaczy że stawia na taki poziom dyskusji na portalu.
zgłoś komentarz
Cieszę się, że mogłam to zobaczyć. Wyobrażałam sobie zupełnie inaczej posiedzenia Rady. Zastanawiam się tylko nad ilością radnych, po co ich tylu? Jak dla mnie to góra 5 wystarczyłoby, a może i mniej. Co tam obradować, jak o wszystkim i tak nie decydują, tylko przytakują, to co ktoś wcześniej opracował.Najgorsze, ze za te głupoty nad którymi niby obradują dostają kasę z naszych podatków!Coś okropnego, żadnej dyskusji takiej rzeczowej, siedzą i przytakują.Jakby zaraz mieli zasnąć.Szkoda kasy!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.