Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


W najbliższy weekend zmieniamy czas na letni!

Autor admin
Data utworzenia: 29 marzec 2013, 13:07 Wszystkich komentarzy: 1


W najbliższy weekend zmieniamy czas na letni!

W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu na letni. W nocy z soboty (30.03.2013 r.) na niedzielę (31.03.2013 r.) pchniemy wskazówki zegarków do przodu o godzinę. Pośpimy więc krócej. Czas zimowy wróci 27 października 2013 r.

Dwa razy w roku przestawiamy zegarki – na czas letni i zimowy. Wiąże się to z lepszym wykorzystaniem światła dziennego. Nie ustają jednak dyskusję co do zasadności tej decyzji. Organizm ludzki często ma problem z „przestawieniem” się na nowe, energia nie jest oszczędzana jak było w założeniu. Naukowcy jednak twardo stoją przy swoim – zmiana czasu daje zauważalne efekty.

W Unii Europejskiej czas letni rozpoczyna się w ostatnią niedzielę marca, zimowy zaś w ostatnią niedzielę października. W nocy z soboty na niedzielę (30-31.03.2013), dokładnie o godz. 2.00 przesuniemy wskazówki zegarków na godz. 3.00. Jeśli musimy wstać w niedzielę na konkretną godzinę to nasz sen potrwa godzinę krócej.



Komentarze

Zarówno przed zmianą czasu jak i już obecnie po zmianie, ktoś przekłada oszczędności ponad ludzkie bezpieczeństwo. Bo oświetlenie na wielu ulicach włączane jest spory czas po zapadnięciu zmroku. Chyba w dobie wszechogarniającego i propagowanego kryzysu będziemy musieli zaopatrzyć się w latarki aby nie potknąć się na przecież nie wszystkich jeszcze wyremontowanych i prostych chodnikach.Tylko czekać aż na takiej nie oświetlonej drodze przypadkowy przechodzień lub emeryt natrafi na liczną grupę wyrostków, których w naszym mieście ostatnimi czasy przybywa. Butelki i kubły na śmieci fruwają zawsze od piątku do późnych godzin niedzielnych.Nasza policja raczej mało się fatyguje aby taką młodzież legitymować. A jeśli ktoś się nie zgadza z tym co piszę to jeśli ma odwagę niech przejdzie w czasie weekendu przez mały park w godzinach wieczornych. Wstyd panie burmistrzu wstyd.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.