Query error chojnow.pl - Sezon kolarski 2013 rozpoczęty!

Sezon kolarski 2013 rozpoczęty!

Autor admin
Data utworzenia: 09 kwiecień 2013, 10:12 Wszystkich komentarzy: 0

W ostatnią niedzielę 7 kwietnia 2013 r. w Sobótce wyścigiem szosowym „Ślężański Mnich” otwarto sezon kolarski 2013. Wyścig odbył się na trudnej, 17-kilometrowej trasie. Oczywiście nie zabrakło naszych młodych kolarzy, którzy stawili się w pięcioosobowym składzie.

UKK „Oriens” MTB Chojnów podczas startu w Sobótce reprezentowali: Aleksandra Baranowska i Alicja Gałas (młodziczki) oraz Przemek Kaczmarek, Jan Konarzewski i Karol Rokus – juniorzy młodsi.

Na niedzielnych zawodach stawiły się wszystkie liczące się grupy kolarskie z Polski oraz zagranicy, m.in. z Czech, Niemiec czy Litwy.

Młodziczki miały do pokonania dystans jednego okrążenia liczący 17 km. Na tej trudnej trasie 20 pozycję zajęła Aleksandra Baranowska, minutę później przyjechała Alicja Gałas zajmując miejsce o 2 oczka niższe – 22.

W wyścigu juniorów młodszych na starcie stanęło aż 108 zawodników. 3-krotnie dłuższy dystans, spora liczba młodych kolarzy oraz wymagająca trasa doprowadziły do potężnego karambolu, w którym brali udział również zawodnicy z naszego klubu. Na metę wspólnie udało przyjechać się tylko Karolowi Rokusowi oraz Jankowi Konarzewskiemu, którzy zajęli odpowiednio 39 i 40 miejsce. Niestety Przemek Kaczmarek nie został klasyfikowany. W wyniku karambolu wycofanych zostało aż 68 zawodników.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Może wejście w nowy sezon kolarski dla zawodników naszego klubu nie było najlepsze, jednak dzielna postawa naszych młodych kolarzy daje nadzieje na lepszą, mamy nadzieję niedaleką przyszłość. Kilku z naszych zawodników zaczęło sezon w nowej, wyższej kategorii wiekowej więc to też jest wyzwaniem. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, do których już zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Zarząd UKK Oriens" MTB Chojnów bardzo dziękuje panu wójtowi Gminy Chojnów za okazaną pomoc przy transporcie zawodników do Sobótki.