Query error chojnow.pl - Łukasz Niemczyk srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów! (Aktualizacja 14/04/2013)
Sign in Sign up

Author: Maciek
Creation date: 13 April 2013, 13:05 All comments: 2

W trwających Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie znakomicie prezentuje się Łukasz Niemczyk, który w dniu wczorajszym zwyciężył w swojej próbie 3:0 Olejarczyka Krystiana z Rushh Kielce. Pojedynek przebiegał w całości pod dyktando naszego reprezentanta. Łukasz spokojnie kontrolował przebieg walki i znakomicie wykańczał każdą akcję. Dobra postawa dała pewny awans do półfinałów, które rozpoczną się dziś o godzinie 17:00. Drugi z wychowanków klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki - Czapski Jakub znakomicie spisał się w pierwszej walce wygrywając. Druga nie była już taka prosta - uległw niej Makowskiemu Kamilowi ze Spartana Toruń 3:0. Warto dodać, że Kuba był najlżejszym z zawodników występujących w wadze ciężkiej - rywale ważyli ponad 100 kg przy 92 kg naszego zawodnika.

Czekamy na kolejny doskonały występ Łukasza Niemczyka, który tuż po 17:00 skrzyżuje rękawice z Ziemczykiem Dariuszem – wychowankiem Skorpiona Szczecin.

Wszystkich zainteresowanych pojedynkiem zapraszamy do relacji na żywo, którą można obejrzeć na łamach portalu bokser.org

Aktualizacja:

W swojej walce Łukasz zwyciężył 2:1 Dariusza Ziemczyka i tym samym awansował do finału Mistrzostw Polski Juniorów. Ostatnim rywalem chojnowianina będzie zawodnik RMKS Rybnik - Kostka Karol. Z niecierpliwością oczekujemy tego pojedynku.

Aktualizacja 14/04/2013

Łukasz Niemczyk w walce finałowej uległ Karolowi Kostce 2:1. Tym samym reprezentant klubu Champion Powiat Legnicki wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów. Łukasz został doceniony przez organizatorów i wyróżniony pucharem za najlepszą walkę mistrzostw.

Trener Arkadiusz Lewandowski nie krył swojego niezadowolenia po walce Łukasza:

" Dzisiejsza praca sędziów sięgnęła samego dna, sędzia Filip Stefanicki oraz Piotr Topolewski nie powinni prowadzić takich imprez jak Mistrzostwa Polski. Nie tylko takich, ale i tych mniej prestiżowych, bo przecież jak można tak nie obiektywnie oceniać walkę! Łukasz jest zawodnikiem walczącym bardzo specyficzne "do tyłu" nie atakuje, a wyprowadza przemyślane akcje. Jak widać żaden z sędziów nie potrafił ocenić tego obiektywnie. Jeśli kiedykolwiek któryś z moich podopiecznych trafi na jednego z w/w sędziów wycofam go z ringu i nie pozwolę walczyć".