Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Z podwórka na stadion - eliminacje na szczeblu gminnym zakończone!

Autor Maciek
Data utworzenia: 23 kwiecień 2013, 12:26 Wszystkich komentarzy: 1


Z podwórka na stadion - eliminacje na szczeblu gminnym zakończone!

Wczoraj o godzinie 10:00 na chojnowskim Orliku odbyły się eliminacje turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”. Jest to duża ogólnopolska impreza mająca na celu wyłonienie przez współzawodnictwo największych piłkarskich indywidualności i talentów. Organizatorami zabawy byli Stefan Stal i Piotr Seheniewicz, którzy już nie pierwszy raz pokazali, że można zorganizować bardzo fajną imprezę sportową.

Odbiorcami w/w turnieju są chłopcy oraz dziewczęta urodzeni w roku 2002. W imprezie wzięły udział 4 szkoły: SP3 Chojnów, SP4 Chojnów, SP Rokitki oraz SP Krzywa. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa z chojnowskiej „czwórki”, która to dzięki doskonałej grze wywalczyła awans do dalszych rozgrywek. Dalsze eliminacje rozegrane zostaną w Świdnicy.

Poniżej wyniki rozgrywek:

SP4 - SP3 - 5:1
SP Rokitki - SP Krzywa - 3:1
SP Rokitki - SP3 - 3:0
SP Krzywa - SP4 - 0:3
SP3 - SP Krzywa - 1:2
SP Rokitki - SP4 - 0:4


Dzięki wieloetapowej strukturze turnieju trenerzy pracujący w wojewódzkich kadrach mają możliwość rzetelnej i szczegółowej selekcji potencjalnych kandydatów do gry w reprezentacji danego województwa. Ubiegłoroczna edycja w/w turnieju zgromadziła około 25 tyś uczestników, co było wielkim sukcesem.


Każdego roku turniej zaczyna się eliminacjami gminnymi poprzez powiatowe i ostatecznie kończy się finałami wojewódzkimi. Zwycięzcy tych ostatnich, a więc 16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców awansują bezpośrednio do wielkiego ogólnopolskiego finału. Finały rozgrywane są na stadionach czołowych polskich klubów Ekstraklasy. Zeszłorocznych finalistów gościł stadion mistrzów Polski – Śląska Wrocław.

Naszym młodym piłkarzom życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju.





Komentarze

Pan Stefan Stal i Piotr Seheniewicz robią dobrą robotę w piłce nożnej w Chojnowie. Brawo Panowie ! życzę dalszych takich sukcesów.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.