Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Proszę Państwa oto miś, miś jest bardzo grzeczny dziś...

Author: admin
Creation date: 25 April 2013, 14:51 All comments: 0


Proszę Państwa oto miś, miś jest bardzo grzeczny dziś...

Była kolorowa chusta, mnóstwo uśmiechniętych dzieci, wiele wspólnych zabaw, stół pełen smakołyków – czego chcieć więcej? Kolejne spotkanie z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha i kolejny sukces pań bibliotekarek. Czy nie najlepszym świadectwem dobrze wykonanej pracy jest uśmiech dziecka?

Środowe spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od powitania dzieci w wielkiej, kolorowej chuście do melodii utworu „Panie Janie…”. Po tej lubianej przez najmłodszych czynności panie bibliotekarski zaprezentowały młodym widzom przedstawienie. Była papużka, niedźwiedź, małpy – małe zoo. Dzieci z zainteresowaniem oglądały poczynania zwierzątek często komentując ich zachowania.

Jednak nie tylko panie bibliotekarki wcieliły się w postacie z ogrodu zoologicznego. Dzieci z postaciami zwierzątek wspólnie z rodzicami zaprezentowały krótkie teatrzyki. Był żubr, lis, dzik, wilk, żyrafa, tygrys, struś, papuga, słoń, żółw oraz krokodyl!


Jak to w życiu bywa po ciężkiej pracy również na zwierzątka czekał relaks. W Bibliotecznej Akademii Malucha odbył się wielki bal. Ta zabawa ruchowa, polegająca na tańczeniu w trakcie grania muzyki i zaprzestaniu zabawy gdy muzyka milknie dostarczyła wiele emocji. Dla utrudnienia podczas muzycznej pauzy dzieci-zwierzątka musiały wrócić do swoich klatek, które miały ograniczoną ilość miejsca.


Po balu odbył się masażyk relaksacyjny, w trakcie którego dzieci usłyszały wierszyk „ZOO” B. Kołodziejskiego. Po masażu wszyscy chętnie wrócili do tańców, już bez przerw muzycznych i powrotu do klatek.


Kolejnym zadaniem była identyfikacja głosów zwierząt. Dzieci nie miały najmniejszych problemów by poznać szczekanie psa, mruczenie kotka czy ryk lwa. Podobnie było z wykonaniem wielkiej, zbiorowej pracy plastycznej – ozdobieniem węża. Dzieci w asyście opiekunów stworzyły kolorowego gada jak z bajki.


Bibliotecznej Akademii Malucha nie byłoby bez poczęstunku, na który dzieci czekają od pierwszych chwil zmęczenia. Słodka nagroda za perfekcyjnie zrealizowane zadania szybko znikała ze stołów.


Jeszcze przed zakończeniem środowego spotkania dzieci kolorowały zwierzątka, wspólnie tańczyły i bawiły w wiele zabaw wymyślonych przez panie bibliotekarki. Na koniec oczywiście było pożegnanie w kolorowej chustce i odśpiewanie znanej piosenki .
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.