Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Udział naszych bokserów w Turnieju o Srebrną Łódkę w Łodzi - 3 medale!

Author: Maciek
Creation date: 07 May 2013, 11:16 All comments: 2


Udział naszych bokserów w Turnieju o Srebrną Łódkę w Łodzi - 3 medale!


Ostatnie tygodnie to ciężka praca i przygotowanie klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki do zbliżających się Mistrzostw Polski. Najpierw jak informowaliśmy nasi zawodnicy trenowali w Sttutgarcie, gdzie sparowali z niemieckimi Juniorami. W miniony wtorek podopieczni Arkadiusza Lewandowskiego wybrali się do Frankfurtu, gdzie rywalizowali z naszymi zachodnimi sąsiadami.


Miniony weekend był bardzo ważny dla naszych młodych adeptów boksu, którzy brali udział w bardzo prestiżowej imprezie, jaką jest „Srebrna Łódka”. Zawody te są jednocześnie eliminacjami do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata.


Impreza odbyła się w Łodzi, trener Lewandowski zabrał swoich najlepszych podopiecznych:

Mieliśmy w składzie dwóch młodych kadetów: Oskara Łużnego, Kacpra Harkawego z rocznika 1998 oraz dwóch nieco starszych: Kamila Mroczkowskiego, Mateusza Stachurkę rocznik 1997.

„Srebrna Łódka” jest zawodami bardzo prestiżowymi na których trener kadry powołuje reprezentację na Mistrzostwa Świata i Europy.


Trener Arkadiusz Lewandowski był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników:

Wszyscy zaprezentowali się super, zdobyliśmy trzy medale. Jak zwykle na takich zawodach nie zabrakło skandali sędziowskich. Nie rozumiem dlaczego na zawodach pojawili się Rosjanie oraz Litwni, przecież są to zawody krajowe, wewnętrzne mające wyłonić najlepszych. Mateusz Stachurka wylosował mistrza Litwy i stoczył bardzo równą walkę. Sędziowie dali werdykt 2:1 dla Litwina, gdzie wschodniemu sąsiadowi taki wynik nic nie daje. Mateusz finalnie zdobył brązowy medal. Oskar Łużny w swojej pierwszej walce od razu wylosował Mistrza. W jego wadze 54 kilogramów rywalizowało 13 zawodników podzielonych na dwie grupy. Mój podopieczny spisał się również znakomicie. Nie ma jednak presji na młodych kadetów, bo przecież oni mają jeszcze czas na rywalizowanie i osiąganie tych największych trofeów. Na Srebrnej Łódce rywalizowało 130 zawodników. Z Dolnego Śląska pojechało jedynie dwa kluby, w tym Energetyka Lubin i my. Kamil Mroczkowski miał 7 innych bokserów w swojej kategorii wagowej. W pierwszej walce wygrał przed czasem, druga walka to zwycięstwo na punkty.


Ostatnim z Chojnowian na Srebrnej Łódce był Łukasz Niemczyk, który nie miał wiele szczęścia podczas tej gali bokserskiej.


W naszym kraju źle się dzieje. Łukasz został skrzywdzony przez sędziów i zdobył jedynie srebrny medal. W boksie nadal są układy, bo jak to jest możliwe , że zawodnik z IV miejsca zostaje powołany na Kadrę Polski, a Łukasz nie? Złożyliśmy protest w tej sprawie i liczymy na interwencję Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego i pomoc w tej sprawie. Trzeba wyeliminować manipulację, która ciągle ma miejsce na sportowych imprezach – mówił Arkadiusz Lewandowski.


Pozwoliliśmy sobie zapytać trenera Klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki jakie są aspiracje na ten rok:

Plany na przyszłość to 4 medale z Mistrzostw Polski, medal z Mistrzostw Świata i Europy. Liczę na dobre wyniki, ale nie ma nic za darmo, trenujemy czasami 7 razy w tygodniu, włączając w to bieganie o 6 rano. Nie robimy tak jak inni trzech treningów, dlatego też jesteśmy w czołówce Polski.Najbliższy weekend to kolejne próby i zmagania naszych młodych bokserów, którzy tym razem wybierają się na 3 dniowa imprezę Turniej im. Roberta Kopytka do Jaworzna. Jest do bardzo prestiżowa impreza na której gośćmi honorowymi będą Artur Szpilka, Grzegorz Proksa oraz Mariusz Wach.

Klub bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki składa serdeczne podziękowania firmie Feerum dzięki której udało się zrealizować m.in. dwa wyjazdy do Niemiec.Comments

Gratulacje dla chłopaków.A szczególnie dla trenera za wytrwałość.Oby tak dalej.
report comment
Panie Arku - kawał dobrej roboty. Gratuluję wyników bokserom . Czekamy na dalsze osiągnięcia.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform