Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

XII Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Drugie życie elektrośmieci”

Author: admin
Creation date: 15 May 2013, 13:42 All comments: 3


XII Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Drugie życie elektrośmieci”

W dniu wczorajszym – 14 maja 2013 r. – w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krzywej odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Drugie życie elektrośmieci”. Do „boju” stanęły szkoły podstawowe z naszej gminy.

W konkursie udział wzięli gospodarze – Szkoła Podstawowa z Krzywej oraz „podstawówki” z Rokitek, Okmian, Niedźwiedzic, Starego Łomu, Goliszowa oraz „Trójka” z Chojnowa. Uczniowie tych placówek w związku z konkursem wykonali plakaty obrazujące sposoby dbania o środowisko. Za pomocą umiejętności plastycznych poruszyli tematy elektrośmieci czy recyklingu. Również posiadaną wiedzą ekologiczną przewyższali przeciętnego zjadacza chleba. Dzięki temu bez problemów radzili sobie z zadaniami jakie na wtorkowy poranek przygotowali organizatorzy konkursu.


W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście. Przewodniczącym jury był Wójt Gminy Chojnów – Mieczysław Kasprzak, a wspomagali go – Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Pyrz, radny powiatu – Tadeusz Hajduk, radny Wojciech Dorosz, sołtys Krzywej – Janusz Tera, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Chojnowie zs. w Krzywej - Charlotte Berezowska oraz rada rodziców szkoły.


Zwołana komisja konkursowa była zachwycona przygotowaniem wszystkich uczestników i nie potrafiła wybrać najlepszej drużyny. W związku z tym przyznano I miejsce wszystkim uczestnikom i drużynom startującym. Gratulujemy!
Comments

Świetna impreza ekologiczna, takich więcej dla dzieciaków, aby się uczyły i wiedziały jak zdrowo i ekologicznie żyć.
report comment
świetny konkurs - super pomysł . W związku z tym odpytamy też radnych co wiedzą o recyklingu , odzysku śmieci i surowcach wtórnych - jak kazał przewodniczący - na piśmie - żeby nie było mu przykro. Będzie test na sesji rady miasta więc kujcie materiał , kujcie , idźcie się szkolić żeby nie wyjść na tego , no yyyyyy wiecie , co będę pisał. Wiecie więc o teście ale na szczęście nie wiecie jakie będą pytania ;-) podpowiem wam wszystkim - idźcie po naukę do Pan Jurka - on wie dużo w tej materii ale czy będzie chciał z wami gadać ? ;-)
report comment
Gratulacje za organizacje konkursu. Temat jak najbardziej na czasie.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform