Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wystawa „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń” w chojnowskim muzeum

Autor admin
Data utworzenia: 23 maj 2013, 09:07 Wszystkich komentarzy: 37


Wystawa „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń” w chojnowskim muzeum

Tylko do 10 czerwca tego roku w naszym Muzeum Regionalnym gościć będzie wystawa „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń”. Specjalnie na tę okazję do końca wystawy nasze muzeum otwarte będzie każdego dnia. Zapraszamy!

- Planszowa, opisowa wystawa przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej. Potrwa tylko do 10 czerwca 2013 r. Do naszego miasta „sprowadził” ją burmistrz miasta. Sądzę, że każdy Polak powinien ją zobaczyć – powiedział nam dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie Jerzy Janus.

Wystawa prezentuje dwa ważne wydarzenia w historii naszego kraju z okresu wojennego. Mniej znaną „Akcję AB” oraz głośny „Katyń”. - Warto - niezależnie od tego jaka w tej chwili jest świadomość o tych dwóch wydarzeniach naszej historii - ją obejrzeć – dodaje dyrektor muzeum.


Warte podkreślenia jest to, że Chojnów jest pierwszy polskim miastem, w którym gości wystawa „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń”. „Przyjechała” ona do nas prosto z Ameryki Północnej, a po 10 czerwca trafi do pozostałych miast w naszym kraju.

Ciekawym dodatkiem do wystawy jest „Karta pracy ucznia”. Jest to specjalna ankieta, dzięki której każdy nauczyciel może zrobić test swoim uczniom sprawdzający co młodzież „wyniosła” z wystawy.


Na czas wystawy zmieniły się również godziny pracy Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Do 10 czerwca br. nasze muzeum czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 oraz w sobotę i niedzielę od 11.00 do 16.00 - Robimy ukłon w stronę mieszkańców miasta by przyciągnąć jak największą liczbę zwiedzających – uzasadnia decyzję Jerzy Janus.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Chojnowie na wystawę „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń”.
Komentarze

Muzeum w Chojnowie się reaktywowało i bardzo mnie to cieszy ,imprezy tego typu są zawsze świetnie zorganizowane . Uważam że wystawa o Katyniu jest bardzo dobrym pomysłem jest wręcz potrzebna ponieważ są ludzie jak np. Psymon którzy są w stanie wierzyć że Polacy współpracowali z nazistami pod czas wojny .
zgłoś komentarz
Gdzie tak twierdzę ? dlaczego kłamiesz i wymyślasz takie bzdury ? co z tobą a raczej twoją głową.Sam pisałeś ze trzy razy takie rewelacje nie podając źródła .Może zmień proszki albo psychiatrę ?
zgłoś komentarz
Wyluzuj! podałem ciebie tu jedynie jako przykład nie wiedzy i ciemnoty która potrafi się pojawić w co nie których głowych , więc nie musisz się od razu oburzać,widocznie taka jest twoja rola ,z wczorajszej rozmowy oboje wiemy jak było ...
zgłoś komentarz
Tak przy okazji to poza nocą w muzeum to tam raczej nic się nie dzieje .Sama akcja tych nocy w Polsce zaczęła się już w 2003 a nasze muzeum obudziło się rok temu.Taka wystawa potrzebna ale czy martyrologia powinna być w muzeum a nie raczej domu Schrama który pełni w tej chwili rolę domu kultury albo w bibliotece miejskiej.Ostatnia impreza jaka tam była to matki boskie cierpiące w swoim dziewictwie koronowane przez kościół :) Jak Katyń ma się do opieki nad obiektami posiadającymi pewną wartość historyczną bądź artystyczną ?
zgłoś komentarz
No właśnie jak ? pisałeś ze trzy razy że ktoś coś powiedział i wmawiałeś mi kilka razy,prosząc o źródło tych rewelacji nie doczekałem się ich :)ja tylko stwierdziłem że nie mając dostępu do twoich rewelacji nie mogę się do nich odnieść i stwierdzić czy są prawdziwe czy nie .Ty natomiast stwierdziłeś że to jest nieprawda bo jesteś Polakiem (to dość zabawny argument) i że wszystkie książki o IIWŚ są o walce z faszystami :) to też ciekawe.
zgłoś komentarz
a co ty byś chciał kaskaderów i striptizerki wyskakujące z tortów ,wiesz dobrze ze się muzeum obudziło późno niż wcale ale fakt faktem pojawia się pytanie co robiło przez te wszystkie lata, w mdk by nie przeszła taka wystawa ponieważ to miejsce jest przeznaczone do robienia niczego
zgłoś komentarz
"a co ty byś chciał kaskaderów i striptizerki wyskakujące z tortów" ty jesteś zdrów na umyśle ? serio pytam bo nie mogę za cholerę zrozumieć skąd do głowy przyszło tobie takie pytanie.To że MDK i Ojciec Stanisław stawiają na powszechną ewangelizację dzieci i młodzieży nie znaczy że muzeum to dobre miejsce do takiej wystawy.
zgłoś komentarz
http://chojnow.pl/news/news/view/id/2316 tu jest adres mam nadzieje ze się pojawi nie mówię tego złośliwie ale przeanalizuj sobie całą rozmowę na spokojnie i się dowiesz wszystkiego :)
zgłoś komentarz
Ja sklerozy niema i pamiętam co wczoraj pisałem w przeciwieństwie do ciebie :)
Pokaż mi jedno zadnie,słowo poza ostatnim postem gdzie piszę o narodowych siłach zbrojny gdzie piszę i potwierdzam że Polacy walczyli z faszystami ? ja mogę twoich zacytować kilka zdań.
zgłoś komentarz
muzeum = historia więc uważam ze to dobre miejsce bo jak wiemy te wydarzenia są wydarzeniami historycznymi
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.