Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Puchar Polski dla Rokitek

Autor kuba
Data utworzenia: 23 maj 2013, 11:00 Wszystkich komentarzy: 1


Puchar Polski dla Rokitek

Wczoraj w Rokitkach odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica. Przed własną publicznością Czarni II Rokitki podejmowali A-klasowy Zadzior Buczyna. Miejscowa drużyna była zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Drużyna prowadzona przez Mirosława Zielenia bez większych problemów poradziła sobie z kopciuszkiem tegorocznych rozgrywek o Puchar Polski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1. Dla Rokitek jest to największy sukces w całej historii tego klubu.

Przed rozpoczęciem meczu miała miejsce mała uroczystość. Trójka arbitrów obchodziła jubileusz prowadzonych spotkań. Dla Sebastiana Kwaśnego był to 300. mecz, dla Przemysława Leszczyńskiego i Mirosława Wnęka 500. Trójka sędziowska została odznaczona złotymi i srebrnymi odznakami Polskiego Kolegium Sędziów.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli gospodarze. Losy finału rozstrzygnęły się w pierwszych 45 minutach. Do przerwy Czarni wygrywali 5:1. W drugiej połowie emocję nieco opadły, widowisko zrobiło się trochę nudne, jednak miejscowi gracze nie spoczęli na laurach i wbili rywalom jeszcze dwa gole.

Po zakończeniu finału zwycięzcy otrzymali Puchar Polski, który wręczyła Maria Kajdan, prezes OZPN w Legnicy. Teraz Czarni czekają na poznanie rywala w kolejnym etapie rozgrywek, którym będzie pół-finał dolnośląski.

Czarni Rokitki: Marciszewski – Płachta, Pater, Gut (75 M. Pachura), D. Pachura, Białek, Gołębiewski, Szydełko (81 Pavlou), Marciniak (65 Polański), Grudziński, Haniecki (46 Serkies).

Bramki: Gołębiewski 3, Szydełko 2, Haniecki 2, Jonas


Fot. www.lca.plKomentarze

Kurcze ubolewam że nie sympatyzuje nikt z zespołem piłkarskim z Rokitek. Przecież zarówno trener jak i część zawodników jest z naszego kochanego miasta gdzie futbol jest na piedestale ( zwłaszcza podczas rozdawania dotacji ). Dlaczego nikt nie skomentował tak ważnego wydarzenia ? Bo Rokitki palnęły Chojnowiankę w pucharze? Oj tam , było minęło. Gratulacje dla trenera i dla wszystkich zawodników oraz całego zaplecza które również pracowało na ten sukces.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform