Query error chojnow.pl - Puchar Polski dla Rokitek
Sign in Sign up

Puchar Polski dla Rokitek

Author: kuba
Creation date: 23 May 2013, 11:00 All comments: 1

Wczoraj w Rokitkach odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica. Przed własną publicznością Czarni II Rokitki podejmowali A-klasowy Zadzior Buczyna. Miejscowa drużyna była zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Drużyna prowadzona przez Mirosława Zielenia bez większych problemów poradziła sobie z kopciuszkiem tegorocznych rozgrywek o Puchar Polski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1. Dla Rokitek jest to największy sukces w całej historii tego klubu.

Przed rozpoczęciem meczu miała miejsce mała uroczystość. Trójka arbitrów obchodziła jubileusz prowadzonych spotkań. Dla Sebastiana Kwaśnego był to 300. mecz, dla Przemysława Leszczyńskiego i Mirosława Wnęka 500. Trójka sędziowska została odznaczona złotymi i srebrnymi odznakami Polskiego Kolegium Sędziów.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli gospodarze. Losy finału rozstrzygnęły się w pierwszych 45 minutach. Do przerwy Czarni wygrywali 5:1. W drugiej połowie emocję nieco opadły, widowisko zrobiło się trochę nudne, jednak miejscowi gracze nie spoczęli na laurach i wbili rywalom jeszcze dwa gole.

Po zakończeniu finału zwycięzcy otrzymali Puchar Polski, który wręczyła Maria Kajdan, prezes OZPN w Legnicy. Teraz Czarni czekają na poznanie rywala w kolejnym etapie rozgrywek, którym będzie pół-finał dolnośląski.

Czarni Rokitki: Marciszewski – Płachta, Pater, Gut (75 M. Pachura), D. Pachura, Białek, Gołębiewski, Szydełko (81 Pavlou), Marciniak (65 Polański), Grudziński, Haniecki (46 Serkies).

Bramki: Gołębiewski 3, Szydełko 2, Haniecki 2, Jonas