Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Spełnienie marzeń w dniu 45-tych urodzin

Autor kuba
Data utworzenia: 24 maj 2013, 12:33 Wszystkich komentarzy: 47


Spełnienie marzeń w dniu 45-tych urodzin

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja tomiku poetyckiego Małgorzaty Krzywdy „Na stryszku”. Do spotkania doszło przy współpracy MPB z Chojnowskim Klubem Literackim. Wśród zaproszonych gości byli m.in. burmistrz Jan Serkies, który sfinansował wydanie tomiku, a także prezes Jeleniogórskiego Klubu Literackiego, Elżbieta Kotlarska.

Poezję pani Małgosi opisał opiekun merytoryczny CKL w Chojnowie, Tadeusz Sznerch – Tomik składa się z kilku cykli – „Współczesna wiedźma” - bohaterką wierszy jest matka, żona poetka, osoba pracująca zawodowo, która próbuje spełnić się we wszystkich tych rolach, ale której do tej realizacji siebie to już nie wystarcza. Buduje wiec swój azyl na stryszku (tak właśnie zatytułowany jest tomik), w miejscu odosobnionym, mrocznym, tajemniczym gdzie jako współczesna wiedźma odprawia magiczne rytuały zaklinania realnego świata wokół siebie, ale też światów wyimaginowanych, wymarzonych, oczekiwanych. „Jarmark uczuć” - wiersze, które pokazują pewną grę emocjonalną między różnymi ludźmi, w różnych układach. Jest tutaj mnóstwo różnych emocji i tych radosnych, i tych dramatycznych. Jest ból i cierpienie. „Maski” - autorka skupia się na grze pozorów, w które często jesteśmy wplątywani. "Wielki figlarz” - tak autorka nazywa stwórcę. Są to wiersze metafizyczne, bo ten tomik zawiera teksty, które dotyczą sfery profanum i tu Bóg z przymrużeniem oka, lekko ironicznym patrzy na te wszystkie zmagania człowieka.


Po tym krótkim wprowadzeniu pana Tadeusza nadszedł czas na wysłuchanie kilku słów od głównej bohaterki, pani Małgosi - Dla mnie to jest debiut oczywiście i przede wszystkim ogromna radość, że coś takiego się zadziało, że został wydany tomik z moimi wierszami, spełnienie wielkiego marzenia. Ja bardzo wierzę w spełnianie marzeń. Wierzę, że spełniają się w odpowiednim ku temu czasie i tak to się dzieje w moim życiu...


Następnie rozpoczęło się czytanie poezji. W jego trakcie goście metaforycznie przenieśli się „Na stryszek” pani Małgosi. W przerwach, pomiędzy odczytanymi cyklami tomiku, śpiewał i grał na gitarze Dariusz Matys. Stworzyło to harmonijną kompozycję - muzyka stanowiła doskonałe uzupełnienie poezji pani Małgosi. Było poetycko i nastrojowo. Wiele gości, przede wszystkim zaś kobiety, mogło utożsamiać się z bohaterką wierszy.


Warto dodać, że promocja tomiku odbyła się w dniu 45-tych urodzin autorki, więc niewątpliwie było to spełnieniem marzeń. Po odczytaniu fragmentów poezji przyszedł czas na rozdanie tomików dla zgromadzonych gości, wręczanie prezentów i składanie życzeń urodzinowych. Plastyczka Zuzanna Labuś wręczyła głównej bohaterce portret, który malowała podczas trwania spotkania.

Gorąco zachęcamy do przeczytania dzieł pani Małgosi i życzymy solenizantce spełnienia, szczęścia i natchnienia!
Komentarze

hahaha ten cały Batman to dopiero indywiduum . czy Wy widzicie kiedy on pisze? właśnie wtedy gdy ludzie dostrzegają słuszność naszych racji jak w przypadku kulawego systemu sms powiadomień , to jest jakiś niepoważny człowiek pewnie z urzędu miasta i robi sztuczny zamęt wciskając Wam jakiś syf do głowy – gdzie jego argumenty – brak bo skąd. Tyle w temacie ? Hahahah a co do niego wniosłeś? hahah przeszedłeś w paranoje na naszym punkcie i jeśli myślisz że tym pomożesz urzędowi to pozdrawiam ...
zgłoś komentarz
Nie, po prostu odzywam się kiedy już totalnie widzę jak zaczynacie przeginać ( do każdego postu nawalacie o urzędzie miasta ), to wygląda tak jakiś typek wam płaci(pewnie przyszły el kandydat) bo nie wierze że można pisać takie bezdety jak wy piszecie, klakierzycie i tyle :) na pewno tY glonojadzie bo Psymon to po prostu komuszek :) ale u Ciebie widać, ktoś skrzywdził, ktoś podpłacił i zaczyna się wojna w internecie. Bawi mnie to po prostu i tyle, doskonale wiem , że wasze dwie skażone jednostki nie zrobiły nic dla Chojnowa. Do Komuszka nie mam pretensji, on po prostu lubi pisać te swoje bzdury ale tY tak klakierzysz, tak już psioczysz że to jest komiczne i tyle ( "kto zapłaci za prąd po 18nastej" umieram ze śmiechu )
zgłoś komentarz
a nie to jak tak to sorry. Totalnie nie wiedziałem że krzywdzimy Cię pisząc prawdę jakiej zaprzeczyć nie potrafisz i wtedy jedynym argumentem do rozmowy jest : ttttoooooottaaalllllnnnneeee przeginanie , klakierzenie, glonojad i komuszek. Dobrze że jest ktoś taki jak Ty w mieście – inaczej już byśmy je zniszczyli totalnie – obrońca pokrzywdzonych haha Super że bawi Cię to , wzajemnie – jesteś totalnie zabawny. Chyba ktoś Cię skrzywdził i zapłacił żebyś takie śmieci pisał – pewnie jakiś urzędas bo nie jest możliwe żeby za darmo takie bzdury pisać. A do mnie za co masz pretensje ? Pisz mi więcej , proszę i nie znikaj jak zawsze ok?
zgłoś komentarz
Widzisz wolę być obrońcą niż kłamilwym szczeniaczkiem :) twoje argumenty to stek bzdur i tyle, ta Pani to obywatelka Chojnowa, której pasją jest poezja ( paru chojnowian nadal się tym interesuje ) ( szkoda że nie whisky cygara i jak to ładnie napisałeś pare kobietek do tego ) miasto zrobiło otwarte dla wszystkich wydarzenie ( razem z komuszkiem mogliście iść i się napić kawy [ jak się kogoś zaprasza to się go częstuje takimi rzeczami, u was pewnie goście dostają rachunki ]) UM to nie jest firma, tylko instytucja która takie rzeczy ma wręcz obowiązek organizować ( żeby nasza społeczność czuła się lepiej ) ( chociaż poezja w dzisiejszych czasach już mało kogo obchodzi, ale to nie istotne ) Każde miasto organizuje takie rzeczy więc już japka bo jak sobie ta Pani czyta wasze plucie jadem to na pewno nie czuje się komfortowo więc kultura wieśniaku i wracaj do swoich kobitek i cheatosów
zgłoś komentarz
obrońcą ;-) ? a kogo bronisz i przed kim ? kłamliwy ? gdzie kłamstwo ? szczeniak ? hahah pięćdziesięcioletni ? hahahah dobre . kawę i whisky pijemy za swoje , nie potrzebujemy darowizn. Zamiast dawać tym co ich na to stać trzeba było biednym dać. Tych co stać na poezję stać i na kawę a są w tym miescie ludzie co ledwo koniec z końcem wiążą a Ty im będziesz o poezji mówił ? zastanów się. Co głodnemu z poezji? nakarmisz go tym ? żeby nasza społeczność czuła się lepiej - hahaha padam ze śmiechu.
zgłoś komentarz
Prywatne hobby to prywatne hobby i nic więcej co by to nie było ,urodziny to jej tylko sprawa rodziny ,przyjaciół i znajomych które z hobby tej pani niema nic wspólnego .UM przykurczu to nie instytucja ani firma a jednostka samorządowa wydająca naszą kasę i albo będzie wspierać wszystkie inicjatywy , kulturę i sport a nie tylko wybranych jednostek .Udostępnienie sali to pikuś chodzi o kasę na druk.Jesteś mało rozgarniętą osobą i zapewne albo nie czytasz tego co piszą inni albo nie rozumiesz co zresztą udowadniasz za każdym razem.Każdy UM zajmuje się wszystkimi przejawami kultury a nie urodzinami jednej osoby.
zgłoś komentarz
Batmanie jak na bohatera przystało ;)powinieneś stawać po stronie sprawiedliwości a nie krętactw i machlojek chyba że się skompromitowałeś i masz z tego jakieś korzyści ,przez ciebie Robin straci autorytet!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform