Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Strażacy świętowali wspólnie z uczniami PZS

Autor admin
Data utworzenia: 27 maj 2013, 11:35 Wszystkich komentarzy: 5


Strażacy świętowali wspólnie z uczniami PZS

Mszą świętą w intencji strażaków rozpoczęły się w Chojnowie obchody Dnia Strażaka. W piątek w centrum Rynku strażacy z naszego powiatu otrzymali wyróżnienia, awanse i odznaczenia. Jednocześnie, kilkadziesiąt metrów obok swoją imprezę miał Powiatowy Zespół Szkół organizując „PeZeteSy” – święto szkoły.

Straż Pożarna od lat cieszy się największym zaufaniem wśród instytucji publicznych. Według badań wyprzedza m.in. pogotowie ratunkowe czy wojsko. Nic dziwnego. Strażacy ryzykują swoje życie by pomóc innym, biorą udział nie tylko przy gaszeniu pożarów, ale również ratują ofiary wypadków i katastrof, walczą z klęskami żywiołowymi, są zawsze na czas. Właśnie strażaków gościł w ostatni piątek Chojnów składając podziękowania i chyląc czoła przed ich dokonaniami.


W samo południe mundurowi wzięli udział w mszy świętej w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w intencji strażaków, emerytów, rencistów pożarnictwa i ich rodzin. Stamtąd udali się na płytę Rynku, gdzie odbyła się część oficjalna – przyznanie odznaczeń, wyróżnień i awansów. Była to również okazja do podziękowań za służbę.


Jednocześnie, tuż przy Dużym Kościele swoje stanowiska rozłożyli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół. Jak zapewne wiele osób wie, od najbliższego roku szkolnego w placówce otwarty zostanie nowy profil – powstanie klasa pożarniczo-ratownicza. Po ukończeniu tej klasy będzie można kontynuować naukę w szkołach aspirantów i oficerów oraz policealnych szkołach ratownictwa medycznego.


Jednak „PeZetEsy” – bo tak nazwano Święto Szkoły – to nie tylko promocja tego kierunku. Na odwiedzających czekało wiele innych atrakcji. W hali sportowej odbył się turniej koszykarski „Być jak Gortat”, w centrum można było spotkać wróżki, artystów czy poczuć się przez chwilę jak strażak dzierżąc w dłoni „sikawkę”.
Komentarze

No jest ekscelencyja ale sam bez obstawy ,co jest gdzie książęta .Klechostan ,żadnej imprezy bez kościelnego nadzoru nie mogą zrobić jak kiedyś zawsze był polityczny z SB a tak teraz kuria Legnicka kontroluje czy wszystko jest po bożemu :)
zgłoś komentarz
już wszyscy wiemy, dlaczego rynek wygląda jak wygląda :)
zgłoś komentarz
Bez wątpienia dużo miejsca na tego typu imprezy...kiedy wcześniej Dzień Strażaka odbywał się w Chojnowie?
zgłoś komentarz
Od zawsze na polanie koło MDK zwanej "hazardem" nie tylko taka sztywna forma ale popisy i prezentacje sprzętu.Fakt teraz jest miejsce na rynku by wyrżnięto zieleń.
zgłoś komentarz
a dlaczego nikt nie wspomniał o delegacji z ZSO3 w Lcy?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform