Sokół dwukrotnie ustrzelony w Chojnowie!

Data utworzenia: 02 czerwiec 2013, 08:46 Wszystkich komentarzy: 20

Sobotnie popołudnie za nami, w tym dniu przyszło zagrać KS Chojnowiance z Sokołem Krzywa. Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. Biało niebiescy jeśli chcą myśleć o awansie muszą wygrywać mecz za meczem i nie oglądać się za siebie. Punktualnie o godzinie 16:00 Jasiński Michał - arbiter główny użył swojego gwizdka po raz pierwszy. Rozpoczął się mecz w którym liczyły się tylko 3 punkty.

Pierwsze 15 minut mogło rozczarować dość sporą grupę kibiców, chojnowianie nie zachwycali i nie mogli poukładać gry. Sokół Krzywa przejął inicjatywę na boisku i prowadził grę. Być może brak środkowego pomocnika - Marcina Rabandy nie pozwalał czytać gry rywala.

Pierwszy kwadrans na szczęście dla nas nie przyniósł goli. Rywale bezskutecznie przeprowadzili kilka ataków na bramkę Pisarskiego Jakuba, który spisywał się dobrze. Po upływie kilku chwil biało niebiescy zaczęli pomału przejmować inicjatywę na boisku. Dobra gra w obronie oraz środku pola pozwoliła wyprowadzić kilka groźnych akcji. Na gole nasi piłkarze kazali nam czekać do 30 minuty spotkania, wtedy to Bartosz Haniecki umieścił futbolówkę w siatce rywala.

Obraz gry nie ulegał zmianie, chojnowianie dobrze prowadzili grę przeprowadzając liczne ataki na bramkę rywala. Leśniak Mateusz dał się zaskoczyć jeszcze raz w pierwszych 45 minutach gry, do przerwy było 2:0.

Autorem gola był Rajczakowski Jarosław. Doskonałym strzałem tuż zza pola karnego zaskoczył golkipera z Krzywej. Tego dnia murawa była mokra, co stwarzało wiele problemów obu bramkarzom.

Prowadząc 2:0 trener Słowakiewicz wprowadził kilku "świeżych" zawodników na boisko. Zmiany nie doprowadziły do powiększenia wyniku. Do samego końca spotkania biało niebiescy mieli przewagę w grze i spokojnie utrzymali prowadzenie.

Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 i zdobyciem 3 cennych punktów.

KS Chojnowianka wystąpiła w składzie: Pisarski Jakub, Baszczak Marcin, Gałaszkiewicz Fabian, Haniecki Bartosz, Jędrusiak Piotr, Korniłowicz Daniel, Mihułka Radosław, Rajczakowski Jarosław, Światłoń Piotr, Tucholski Damian, Ziembowski Andrzej, Krupa Marcin, Mydłowski Mateusz, Salachna Karol, Turczyński Karol, Kardela Marcin.