Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dolina Bobru z nieco innej perspektywy - spływ kajakowy

Autor Maciek
Data utworzenia: 25 sierpień 2011, 14:11 Wszystkich komentarzy: 0


Dolina Bobru z nieco innej perspektywy - spływ kajakowy

Dolina Bobru usytuowana w bliskich okolicach Lwówka Śląskiego jest pięknym miejscem otoczonym malowniczymi krajobrazami. Można ją zwiedzić przemieszczając się wzdłuż rzeki lub też wynająć kajak . Spływ rzeką Bóbr może dostarczyć nam nie lada strachu i pozytywnych emocji. Jest on niesamowitą przygodą, którą może przeżyć każdy z nas. Na rzece nie ma tłoku, gdyż miejsce to jest jeszcze nie do końca odkryte. Swoim krajobrazem Dolina Bobru zapiera dech w piersi i śmiało może konkurować z najbardziej znanymi krainami wodnymi Polski.

Niestety szlak kajakowy jakim można się przemieszczać nie jest jeszcze do końca przygotowany. Z czasem możemy liczyć na odpowiednie zabezpieczenie trasy. Wycieczka ta jest dedykowana dla osób, które nie specjalnie boją się dziczy oraz wody. Cała trasa przebiega na odcinku Wlenia i Lwówka Śląskiego. Do wyboru są dwie trasy: dłuższa oraz krótsza. Dłuższa trasa przebiega od Nielestna do Lwówka, jest ona niezbyt męcząca. Jej pokonanie zajmuje cały dzień, jest to dobry wybór nawet dla osób mniej doświadczonych. Lepszym wyborem byłoby jednak podzielenie trasy na dwa etapy, które zajmą nam nieco ponad trzy godziny. Pierwszy etap Nielestna do Marczowa, drugi natomiast z Marczowa do Lwówka.

Na wyprawy nie musimy posiadać własnego sprzętu. Kajaki możemy wypożyczyć w gospodarstwie agroturystycznym „U Czarta” w Modrzewiu w okolicach Wlenia. Auto możemy postawić u właściciela, który samodzielnie transportuje nas wraz ze sprzętem na start naszej wyprawy. Cała trasa jest piękna, obfituje w mnóstwo zieleni, kwiatów oraz otaczającej fauny. Cały odcinek jaki będziemy odwiedzać znajduje się z dala od zabudowań. Po około trzech godzinach wspaniałej przygody zbliżamy się do finalnego przystanku. Naszym oczom powinna ukazać się niewielka zapora w Lwówku Śląskim. Po naszej prawej stronie znajduje się wygodne miejsce do wyciągnięcia kajaków z wody. Po zakończeniu całej wyprawy kajaki oraz my sami jesteśmy transportowani przez właściciela wypożyczalni do miejsca, w którym pozostawiliśmy nasze pojazdy.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.