PWSZ Legnica

Czasówka Szybowcowa w wykonaniu chojnowskich kolarzy

Autor admin
Data utworzenia: 11 czerwiec 2013, 09:27 Wszystkich komentarzy: 0

Trzecie miejsce Alicji Gałas to najlepszy wynik dla chojnowian przywieziony z Jeżowa Sudeckiego, gdzie w minioną sobotę odbyła się II edycja Czasówki Szybowcowej. Jazda indywidualna na czas rozegrana została na dystansie 3 km.

Do Jeżowa Sudeckiego przyjechało 97 kolarzy z kilkunastu klubów Dolnego Śląska oraz z Warszawy, Kołobrzegu, Poznania, Prudnika i Zielonej Góry. Zawody punktowane były do challenge'u DZKol. i kalendarza Masters CH1, G1.

Nasz klub UKK „Oriens” MTB Chojnów reprezentowały Młodziczki i Juniorzy Młodsi. Na starcie zawodów stanęła Alicja Gałas, Nikola Pawlikowska, Aleksandra Baranowska, Karol Rokus i Przemysław Kaczmarek.

Dystans 3000 m zawodniczki pokonały ze średnią prędkością 17,28 km/h. Najlepiej pojechała Alicja Gałas zajmując najniższe miejsce na podium. Gratulujemy! Szóstą pozycję zajęła Nikola Pawlikowska, oczko niżej wyścig skończyła Aleksandra Baranowska.

Nieco gorzej wypadli Juniorzy Młodsi. Najlepszy z nich – Przemysław Kaczmarek – zajął 12 pozycję, zaś Karol Rokus 15. Średnia prędkość jakąś osiągnęli zawodnicy to 22,93 km/h.

Klub UKK „Oriens” MTB Chojnów składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają działania zespołu.