Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Dni Chojnowa 2013 - program imprezy!

Autor admin
Data utworzenia: 12 czerwiec 2013, 13:59 Wszystkich komentarzy: 34


Dni Chojnowa 2013 - program imprezy!

Wielu pytało, wszyscy czekali – w końcu jest. Poznaliśmy szczegółowy program tegorocznego święta naszego miasta – Dni Chojnowa. Poza znaną od jakiegoś czasu gwiazdą nr 1 – zespołem Happysad usłyszymy Orkiestrę Dętą, znaną z występów w Jubilatce grupę Niewinni, chojnowską Reputację, Grupę Juranda, grecki Dimitris Zorbas czy grający disco-polo zespół Andre – dla każdego coś miłego. Nie można również zapomnieć o licznych imprezach towarzyszących.

Pierwszy dzień Dni Chojnowa (22.06.2013 r.) to nie tylko koncert zespołu Happysad, który usłyszymy o godz. 21.00. Tradycyjnie już zaczniemy świętowanie od Festiwalu Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego. Następnie weźmiemy udział w korowodzie, zobaczymy taneczne prezentacje, usłyszymy koncert Orkiestry Dętej i grupy Niewinni. Wszystko to w Rynku.

Kolejnego dnia przeniesiemy się do Parku Śródmiejskiego, gdzie zabawa zacznie się o godz. 16.00. Jako pierwsi z atrakcji skorzystają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Godzinę później posłuchamy coverów Republiki w wykonaniu miejscowej Reputacji. Godz. 18.00 to koncert Grupy Juranda, 19.00 – zespołu Dimitris Zorbas grającego muzykę grecką, 21.00 – discopolowego Andre. Na zakończenie obchodów święta miasta Skora zapełni się wiankami.

Dni Chojnowa 2013 to również imprezy towarzyszące. Szczegółową rozpiskę znajdziemy na plakacie.źródło: MOKSiRKomentarze

gdyby nie happysad mogloby nie byc tego swieta. ciekaw jestem tej pani moniki szemelak.reszta do wywalenia. dobre sa te wianki pewnie znow przyjda je puszczac te panie co chodza na te imprezy nasze taka sama klika caly czas
zgłoś komentarz
Przy "Niewinnych" można piwko wypić i posłuchać a tak poza gwiazdą to bida.
zgłoś komentarz
Ja pochasam se. Ale moim zdaniem dajcie rapuuu!!!
zgłoś komentarz
A jakim cudem spływ kajakowy stał się imprezą towarzyszącą dniom miasta ??? kogoś tu poniosło albo przywłaszczono sobie prawa. Niesmacznie.
zgłoś komentarz
klasyczna sytuacja gdy burmistrz podbiera sobie imprezy. myslalem ze gim1 zachowa ja dla siebie a tu psikus.oby tylko raperzy nie dali sobie odebrac swojego melanzu bo to chyba ostatnie co jest w pelni niezalne
zgłoś komentarz
Wianki na Skorej? A nie na Skorze?
zgłoś komentarz
poprawna odmiana to na Skorej
zgłoś komentarz
poprawna odmiana to na Skorej
A to nie wiedziałam. W wielu artykułach,które znalazłam gdzieś w necie używano terminu "na Skorze". Ich błąd ;)
zgłoś komentarz
Prawidłowo powinno odmieniać się - na Skorej. Ja też cały czas myślałem "o Skorze".
Zacytuję za Wikipedią:

Kwestia nazwy po 1945 r.

Nazwa polska Skory pierwotnie była jednowyrazowa[2], tak wynika z analiz porównawczych innych nazw rzek sudeckich. Nadanie Skorze przez niemieckich osadników miana Deichsel - po niemiecku dyszel, wyraźnie odpowiadało rwącemu okresowo nurtowi rzeki[2].

Skora szybko potrafi przemienić leniwy bieg w rozhukany żywioł, było tak w historii często, ostatnio 7 sierpnia 2010 roku[3]. W języku staropolskim dyszel to -oje-, gdyby urzędnicy KUNM wykazali się większą kompetencją, rzeka mogła otrzymać nazwę Ojeń[2]. KUNM obdarzyła ją w roku 1951[2] nazwą ‘Skora’, a Skory znaczy w języku polskim chętny, ochoczy, skwapliwy.
zgłoś komentarz
Faktycznie, teraz już będę wiedzieć. Dzięki! :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.