Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Zdobądź tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej!

Autor admin
Data utworzenia: 13 czerwiec 2013, 10:13 Wszystkich komentarzy: 0


Zdobądź tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Chojnowskiej!

„Pięćdziesięciotrzyipółletni pan Jerzy, entuzjasta futbolu sensu stricte, przybywa do Wrocławia na Euro 2012 – rendez – vous z piłką nożną” – tymi słowami w zeszłym roku rozpoczęło się Chojnowskie Dyktando dla dorosłych. Jaki tekst przygotują organizatorzy w tym roku? Odpowiedź poznamy już niebawem. Jubileuszowa, X edycja Chojnowskiego Dyktanda odbędzie się 17 czerwca.

Organizatorem X Chojnowskiego Dyktanda jest Burmistrz Miasta Chojnowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, Miejską Biblioteką Publiczną oraz podstawówkami i gimnazjami z naszego miasta.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Chojnowskim Dyktandzie uczniów podstawówek (klasy IV-VI), gimnazjalistów, osoby do 18 lat z naszego miasta oraz dorosłych z całej Polski. W zmaganiach z ortografią nie mogą brać udziału nauczyciele języka polskiego, dziennikarze, studenci filologii polskiej, dziennikarstwa oraz mistrzowie kategorii otwartej poprzednich edycji Chojnowskiego Dyktanda.

X Chojnowskie Dyktando rozpocznie się o:

- godz. 10.00 dla szkół podstawowych

- godz. 12.00 dla gimnazjalistów i osób do 18 lat

- godz. 16.00 dla dorosłych

Zgłoszenia przyjmowane są w Miejskiej Bibliotece Publicznej, u nauczycieli języka polskiego szkół miasta i gminy Chojnów oraz w dniu dyktanda na pół godziny przed rozpoczęciem danej kategorii.

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi w trakcie Dni Chojnowa – 22 czerwca około godz. 17.00. Trzymamy kciuki za wszystkich miłośników języka polskiego!

Regulamin X Chojnowskiego Dyktanda

Karta zgłoszenia osoby pełnoletniej

Karta zgłoszenia osoby niepełnoletniej
źródło: MBPKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.