Query error chojnow.pl - Doskonały start naszych kolarzy w Głogowie! Podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Kolarskiej
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Autor admin
Data utworzenia: 13 czerwiec 2013, 13:22 Wszystkich komentarzy: 1

Niedzielnym wyścigiem w Głogowie zakończyła się wiosenna edycja Dolnośląskiej Ligi Kolarskiej. Przez pięć tygodni młodzi kolarze ze szkół podstawowych i gimnazjów walczyli o punkty dla swoich szkół. Jak można było wcześniej przeczytać na naszym portalu w zawodach uczestniczyli również uczniowie ze szkół z Chojnowa i Budziwojowa. Nie obeszło się bez sukcesów!

Z okazji zakończenia Dolnośląskiej Międzyszkolnej Ligi Kolarskiej 2013 w Głogowie odbyła się wielka feta. Atrakcji dla uczestników i widzów nie brakowało. Jednak tego dnia najważniejsi byli młodzi kolarze. Chojnów i Budziwojów wysłał do Głogowa mocną reprezentację zarówno z podstawówek jak i gimnazjów.

Edycja finałowa odbyła się na trudnym torze motocrossowym. Zacznijmy od szkół podstawowych. Na starcie pierwszej kategorii stanęło 18 dziewczyn w tym Hanna Szewczyk i Hanna Konarzewska z „Trójki”. Pierwszej z nich udało się zająć 10 pozycję, druga była czternasta. Ciut wyżej była Anita Małek ze Szkoły Podstawowej w Budziwojowie, która wywalczyła 9 miejsce.

Ze względów technicznych chłopcy na 3 okrążeniu zostali skierowani na metę. Slasyfikowano tylko 6 zawodników do nagród za edycję, nie przydzielono nikomu ze startujących punktów. Klasyfikacja Generalna chłopców ze Szkół Podstawowych została zakończona na 4 edycji.

Dzięki przyzwoitym wynikom Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowa zajęła w Głogowie 4 miejsce, zaś Budziwojów był szósty.

Bardzo dobrze pojechali nasi gimnazjaliści. Wśród dziewcząt – Ola Baranowska była druga, oczko niżej uplasowała się Nikola Pawlikowska. W wyścigu udział wzięło 10 zawodniczek. Brawo dla naszych!

Równie dobrze pojechali chłopcy. Niezawodny Przemysław Kaczmarek został zwycięzcą wyścigu, trzecie miejsce zajął Karol Rokus. Cenne punkty dołożył również Karol Hołodowski, który był 17. Startowało 30 zawodników.

Dzięki tak dobrym wynikom reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Chojnowie zajęli w Głogowie drugą pozycję wśród drużyn.

Wyścig w Głogowie był finałowym Dolnośląskiej Międzyszkolnej Ligi Kolarskiej 2013. Podczas pięciu startów zawodnicy walczyli o punkty, które zsumowane stworzyły klasyfikację generalną.

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych z naszych zawodniczek najwyżej była Anita Małek z SP Budziwojów – 13 miejsce, Hanna Szewczyk (SP3 Chojnów) zajęła 15 miejsce, 24 była Hanna Konarzewska (SP3 Chojnów). Klasyfikowanych było 28 zawodniczek.

Dawid Hołodowski był 47, 50-ty Maciej Galez (obaj SP4 Chojnów), 55 miejsce zajął Kacper Wyszowski z SP Budziwojów – tak wyglądają wyniki chłopców z podstawówek.

Wielce szkoda, że nasi gimnazjaliści nie brali udziału we wszystkich wyścigach Międzyszkolnej Ligii Kolarskiej. W każdym starcie, w którym jechali zajmowali czołowe miejsca. Niestety te kilka wyścigów nie wystarczyło by indywidualnie zająć wysokie pozycje, jednak punkt do punktu i drużynowo Gimnazjum nr 2 w Chojnowie zajęło trzecią pozycję. Gratulujemy!

W klasyfikacji indywidualnej – Ola Baranowska była szósta, dwa oczka niżej uplasowała się Nikola Pawlikowska, Przemysław Kaczmarek zajął 24 pozycję, Karol Rokus 27, zaś Karol Hołodowski był 31.

Gratulujemy naszym zawodnikom doskonałej jazdy w Głogowie i trzymamy kciuki za kolejne wyścigi! Klub UKK „Oriens” MTB Chojnów składa serdeczne podziękowania dla wszystkich osób i firm wspierających chojnowskich kolarzy!