Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Vicemistrzostwo Makroregionu Lubusko-Dolnośląskiego dla Chojnowa!

Autor admin
Data utworzenia: 18 czerwiec 2013, 15:46 Wszystkich komentarzy: 0


Vicemistrzostwo Makroregionu Lubusko-Dolnośląskiego dla Chojnowa!

Blisko 200 kolarzy z całej Polski odwiedziło gminy Dobiegniew i Strzelce Krajeńskie w ostatni weekend by wziąć udział w cieszącym się coraz większą popularnością, rozgrywanym od ponad 30 lat Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o memoriał Pawła Wakulicza. Tegoroczne wyścigi były również rywalizacją o Mistrzostwo Polski Zrzeszenia LZS i Mistrzostwami Makroregionu tego Zrzeszenia. Na starcie stanęły również dziewczęta z naszego klubu - UKK „Oriens” MTB przywożąc do Chojnowa m.in. tytuł Vicemistrza Makroregionu Lubusko-Dolnośląskiego!

Pierwszy, sobotni dzień to jazda indywidualna na czas w Dobiegniewie. Na Młodziczki czekała trasa o dystansie 5 km. Start to 25 zawodniczek, w tym trzy reprezentujące nasz klub. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka klubu Koźminek - Koźminianka - Klaudia Bielawska. Bardzo przyzwoicie pojechały również nasze dziewczyny. Szósta była Aleksandra Baranowska, 11-te miejsce zajęła Alicja Gałas, oczko niżej uplasowała się Nikola Pawlikowska.


Dobry start naszych dziewczyn pozwolił im na zajęcie wysokich miejsc w klasyfikacji Otwartych Mistrzostw Makroregionu Dolnośląskiego i Lubuskiego. Ola Baranowska została uplasowana na drugiej pozycji otrzymując tytuł Vicemistrza Makroregionu Lubusko-Dolnośląskiego! Alicji Gałas przypadło 6-te miejsce, 7-me zajęła Nikola Pawlikowska.


Kolejnego dnia - 16 czerwca - o godzinie 10.00 rozpoczęto wyścigi ze startu wspólnego na trasie Strzelce Krajeńskie - Zwierzyn - Stare Kurowo - Gardzko - Strzelce. Trudny dystans 22 km najszybciej pokonała tryumfatorka z dnia poprzedniego - Klaudia Bielawska z klubu Koźminek - Koźminianka. Tego dnia na starcie stanęły tylko dwie zawodniczki z naszego klubu - Ola Baranowska i Nikola Pawlikowska. Pierwsza z nich zajęła 8. pozycję, druga - 10. Wynik ten pozwolił Oli otrzeć się o podium klasyfikacji Mistrzostw Makroregionu (4 miejsce), zaś Nikoli zająć 6. miejsce.


W tym czasie męska część zespołu UKK „Oriens MTB” wzięła udział w wyścigach kategorii MTB w drugiej edycji Górale Na Start w Szczawnie-Zdrój.


Za pomoc udzieloną Klubowi kierujemy podziękowania dla sponsorów oraz osób wspierających:

  • "Claudia" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Robert Oleś
  • PHU SAJNÓG-Pasmanteria
  • Pani Alicja z Jubilatki
  • Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ola Ragan Zdzisław
  • "Globus" Firma Handlowo-Usługowa Marcin Marciniszyn
  • "Gb" P.H.U. Bartłomiej Giersok

oraz wszystkim stałym sponsorom klubu:
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform