Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Oświadczenie Komisji Rewizyjnej KS Chojnowianka

Autor Kom. Rew. KS Chojnowianka
Data utworzenia: 21 czerwiec 2013, 11:08


Oświadczenie Komisji Rewizyjnej KS Chojnowianka

W nawiązaniu do artykułu zamieszczonego przez Członków Zarządu KS "Chojnowianka " Panów Piotra Seheniewicz, Stefana Stala i Pawła Węglewskiego komisja rewizyjna postanowiała zmieścic sprostowanie do zawratych w nim informacji.

W dniu 16-06-2013r Pani Prezes Małgorzta Członka zgodnie z wcześniej złożoną deklaracja na zebraniu w dniu 14-05-2013r , złozyła rezygnację z funkcji Prezesa i Członka Zarządu . Pisemną deklaracje przyjęła po meczu w Rokitach Komisja Rewizyjna, gdyż pozostali członkowie zarządu byli nie obecni przebywali w Niemczech.

Nieuczciwym jest zarzucanie Pani Prezes nieprawidłowości w kwestii zatrudnienia trenera Pana Andrzeja Słowakiewicza. Członkowie Zarządu przystali na to nie pod groźbą tylko jak napisali kierowało nimi dobro klubu co w konsekwecji dało AWANS I Drużyny do Klasy Okręgowej .

Nie prawdą jest też fakt, że Pani Prezes spotkała się tajnie z zawodnikami. W opini zawodników i osób zaprzyjaźnionych z Klubem (a jest ich niewielu) Pani Prezes była i jest osobą która często spotyka się z zawodnikami, czy to po meczu na których stara się zawsze być czy też w trakcie treningu. Spotkania odbywaja sie w miejscu publicznym i w terminach wszystkim zanym. (haromnogram treningów na 2 m-ce wcześniej zamieszczony jest na stadionie). Pani Prezes udała sie na trening w celu porozmawiania z zawodnikami o przegranym meczu w Jadwisinie. Żaden z Panów nie miał na tyle odwagi ani czasu jako członek Zarządu porozmawiać z Seniorami dodać im otuchy i wesprzeć w tym fatalnym dla nich czasie. Harmonogram treningów zamieszczony jest na stadionie i nie jest utajniony. Jeśli Panowie mieliby ochotę porozmawiać z zawodnikami wystarczyło przyjśc na trening. Zamieszczony harmonogram wzbudził wielkie zdziwienie u jednego z członków zarządu Pana Pawła Weglewskiego kiedy to przed meczem z Kondrad Kondradówka zauważył go zadając pytanie jak nazywa się nasz bramkarz, po pólrocznym byciu członkiem Zarządu i Wice Prezesem powinien znać cały skład pierwszej drużyny Powinien bywać na każdym meczu w miarę swoich możliwości a był to jedyny mecz, a właściwie połowa meczu , który zaszczycił swoja obecnością .

W dniu 14-05-2013r odbyło się zebranie na którym przygotowane były do wglądu wszystkie dokumenty finansowe. Tylko jeden z Członków Zarządu Pan Paweł Weglewski pełniący funkcję Wice Prezesa zajrzał do jednego z segregatorów i przewróciwszy kilka dokumentów nie stwierdził żadnych nieprawidłowości , nie zglosił zastrzeżeń, a Pan Stefan Stal, i Piotr Sehaniewicz nie wyraźli chęci przejrzenia dokumentacji.

Kwestia Posiłków Regeneracyjnych nigdy nie była poruszana przez autorów tego artykułu ponieważ nie byli zainteresowani ani ją ani rozliczeniem dotacji więc nie wiedzieli że taki punkt w rozliczeniu istnieje. Sprawa została poruszona na Komisji Rewizyjnej w Urzędzie Miasta . Po złożeniu pisemnego wyjaśnienia przez Panią Prezes Komisja Rewizyjna Urzędu Miasta zamknęła tę sprawę niejasności wynikły ze złej interpretacji jednego z punktów zawartych w dotacji.

Przyznajemy w jednej kwestii racje autorom tego artykułu. Trener musi być przykładem i autorytetem dla młodzieży tak piszę członkowie zarządu, Pan Piotr bezrobotny na utrzymaniu mamy, która jest na rencie, i Pan Stefan, który dopiero we wrześniu 2012 roku przedłożył w Klubie aktualną licencje trenera po wielu prośbach Pani Prezes.

A dlaczego dopiero we wrześniu bo własie wtedy ukończył Kurs Trenera organizowany przez DZPN. Wcześniej tłumaczył brak licencji zagubieniem zniszczeniem...

Na zebraniu zarządu, na której była obecna Komisja Rewizyjna Pani Prezes chciała złożyć rezygnacje ale na prośbę zawodników i kierownika drużyny zadeklarowała, że zostanie do końca sezonu. Na tym też zebraniu Pan Piotr Seheniewicz wyraźił swoją chęć pracy z Panem Anrzejem Słowakiewiczem w nastepnym sezonie słowami cyt" nikt nie mówi, że my Pana Słowakiewicza zwolnimy będziemy chcilei z nim współpracować.

W chwili obecniej Pani Małgorzta Członka zrezygnowała z funkcji Prezesa i Członka Zarządu więc nie wiemy w czym problem. Jak można zorganizować zebranie członków Zarządu nie informując pozostałych członków, skoro Zarząd liczy 5 osób, Pan Waldemar Michowski zrezygnował w dniu 14-06-2013r Pani Prezes 16-06-2013r, a Panów Piotra Seheniewicza, Stefana Stala nie było w Chojnowie a Pan Paweł Węglewski miał II zmianę więc zadajemy pytanie z kim spotkała sie potajemnie za plecami Pani Prezes . To raczej Panowie działacie za plecami Pani Prezes i Komisji Rewizyjnej, której podlegacie o czym mówi Statut Klubu nie raz przez Panów studiowany.

Co do awansu pierwszej drużyny, czy któryś z Panów Członków Zarządu zapytał o plany zawodników w przyszłym sezonie , pogratulował awansu osobiście czy też telefonicznie? Nie bo jak się nie zna zawodników i nie bywa na meczach to komu tu gratulować....

Nie wiemy o jakim środowisku piłkarskim piszą Panowie , władze OZPN-u telefonicznie pogratulowały awansu i wyraziły swoją chęć współpracy w przyszłym sezonie. Pozostali Prezesi zaprzyjeźnionych Klubów także na ręcę pani Prezes złozyli gratulacje życząc powodzenia w Okręgówce.

W dniu 23-05-2013r po ukazaniu się artykułu. Którego autorem był Pan Szymański Józef, odbyło sie zebranie Komisji Rewizyjnej. W trekcie zebrania członkowie Komisji w osobach Przewodniczący Pan Roman Górny , oraz członkowie Piotr Jędrusiak i Renata Szklarz otrzymali do wglądu bez żadnych problemów dokumentacje finasową, którą przeanilzowli i potwierdzili poprawność prowdzonej dokumentacji podpisami.

Poprzedni sezon pokazał,że Pani Prezes dobrze zarządza finansami, czego wynikiem był dodatni bilans, pragniemy zaznaczyć że obejmując funkcje Prezesa bilans był ujemny.

Mamy nadzieję, że w nowym sezonie piłkarskim zawodnicy I drużyny, drużyn młodzieżowych i dzieciecych rozpoczną rozgrywki w spokojnej sportowej atmosferze.

A jak zarządzała finasami w I półroczu 2013r okaże się na z Walnym Zebarniu Członków , które odbędzie się 24-06-2013r (nota bene Walne Zebranie zostało zwołane przez Zarząd w dniu 29-05-2013r uchwałą nr 09/2013 ).

Bycie Członkiem Zarządu nie wiąże sie tylko z posiadaniem władzy i tytułem ale także z ciężką społeczna pracą i wielkim zaangazowniem w zycie klubu.

Po przeczytaniu tego atykułu należy sobie zadać pytanie kto tu jest nielojalny?


Z poważaniem Komisja Rewizyjna KS Chojnowianka

Roman Górny

Piotr Jędrusiak

Renata SzklarzSklep Bigform