Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Dni Chojnowa 2013 - energia, euforia i dobra zabawa!

Author: admin
Creation date: 24 June 2013, 15:52 All comments: 17


Dni Chojnowa 2013 - energia, euforia i dobra zabawa!

- Najlepsze Dni Chojnowa jakie kiedykolwiek były! – ten komentarz jednego z chojnowian w pełni oddaje atmosferę jaka panowała podczas tegorocznego święta naszego miasta. Organizatorom należą się ogromne brawa, szczególnie za pierwszy dzień ze wskazaniem na muzyczną gwiazdę – zespół happysad. Wieczorny koncert zarówno chojnowianie jak i mnóstwo gości zapamiętają na długi czas.

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się od barwnego korowodu. Przedszkolaki, uczniowie chojnowskich szkół, samorządowcy i wszyscy chętni przebrani w przeróżne stroje przeszli ulicami naszego miasta dumnie prezentując swoje stroje. W tłumie dostrzec można było również naszego burmistrza, radnych czy pracowników biblioteki. Korowód prowadzony przez orkiestrę Piotra Koziara zawędrował na scenę gdzie każda z placówek z naszego miasta zaprezentowała swój program artystyczny.


Pierwszy dzień Dni Chojnowa to również wręczenie nagród w X Chojnowskim Dyktandzie. Laureaci z rąk koordynatora – Pani Lucyny Spes oraz Burmistrza Miasta Chojnowa otrzymali dyplomy oraz nagrody. Tego dnia również wędkarze dostali wyróżnienia za swoje osiągnięcia.


Kolejne części obchodów święta miasta do występy taneczne chojnowskich grup. Na scenie zaprezentował się m.in. Brooklyn, Karambol i Gabrysia Zenka. Nie był to jednak koniec tanecznych atrakcji tego dnia. Widzowie obejrzeli również gustowne popisy młodych tancerzy z pobliskich Prochowic.


Pierwszy dzień Dni Chojnowa 2013 prawdopodobnie zapisze się w historii miasta z powodu niespodzianki jaką zaserwował Piotr Koziar ze swoją orkiestrą. Zgromadzeni w Rynku goście usłyszeli bowiem hejnał, który całkiem możliwe, że zostanie oficjalnym hejnałem Chojnowa. Najpierw z wieży kościoła, następnie ze sceny usłyszeliśmy dźwięki, które na zawsze kojarzyć się będą z naszym miastem.


Dalsze atrakcje to przede wszystkim muzyka, wysokiego formatu dodajmy. Najpierw Niewinni , którzy mają stałe grono fanów w naszym mieście, na koniec dnia gwiazda, oczekiwany przez wszystkich, magnes na fanów muzyki – zespół happysad!


Kto był ten wie – publiczność pod sceną szalała. Dziewczyny piszczały, rwały włosy z głowy, wszyscy tańczyli – euforii nie było końca. Dźwięki dobiegające ze sceny były w stanie rozruszać każdego. - happysad zrobił robotę – napisał jeden z naszych Czytelników na Facebooku, ktoś inny - bosko było. Ciężko się nie zgodzić. Happysad to jeden z najlepszych zespołów jakie kiedykolwiek odwiedziły nasze miasto!


Drugi dzień Dni Chojnowa 2013 skierowany był do nieco innej publiki. Tego dnia mieszkańcy miasta i okolic z Rynku przenieśli się do Małego Parku. Tam – podobnie jak pierwszego dnia – na dzieci czekały dmuchane atrakcje, dorośli mogli zaspokoić pragnienie szklanką złotego napoju. Sporą atrakcją był telebim, na którym kamerzysta pokazywał gości imprezy.


Na scenie, mniejszej niż dnia poprzedniego, jako pierwsza zaprezentowała się grająca covery Republiki – Reputacja z charyzmatycznym Miśkiem za mikrofonem. Dalej był Jurand ze swoją grupą i Dimitris Zorbas – zespół grający muzykę grecką, który rozruszał sporą część publiczności.


Muzyczną gwiazdą drugiego dnia Dni Chojnowa był Andre grający disco-polo, którego - cytując słowa jego utworu - „nikt nie słucha, każdy zna”. Pod sceną bawiła się spora część publiczności wspólnie śpiewając disco-hity. Kontaktowy wokalista wraz z gorącymi tancerkami na kilkadziesiąt minut wprowadził chojnowian w taneczny klimat.


Główną część Dni Chojnowa 2013 zakończyło wspólne puszczanie wianków na Skorej upamiętniające słowiańskie święto – Noc Kupały.


Pisząc o tegorocznym święcie naszego miasta nie można nie wymienić imprez towarzyszących. Na początku tygodnia odbyło się X Chojnowskie Dyktando, zachwycający koncert skrzypcowy Moniki Szemelak, trzydniowa Krajowa Wystawa Filatelistyczna wraz ze stacją krótkofalowców którzy odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, turnieje sportowe czy spływ kajakowy. Jednak to nie koniec – 25 czerwca odbędzie się Turniej Piłki Nożnej i Koszykowej, 3 dni później spotkanie - Teresa i Feliks Depta prezentują: "Japonia z daleka i bliska" – zapraszamy!


Tegoroczne Dni Chojnowa należy uznać za udane. Komentarze osób biorących w nich udział były jak najbardziej pozytywne, szczególnie dotyczącego pierwszego, głównego dnia. Jako, że właśnie do mieszkańców skierowane jest to święto w imieniu chojnowian – dziękujemy i liczymy, że to dopiero początek obecności Chojnowa na trasach koncertowych najlepszych polskich zespołów muzycznych!



Poniżej kilka zdjęć zaprzyjaźnionego fotografa - Dominika Malinowskiego





Comments

Może sama złośnico plotkaro coś zrób dla miasta a nie tylko ploty i złoścliwości ale to w Twoim stylu plotkaro złosnico weż się może do roboty . Za to krasnal myśli na miarę wzrostu mało mierzy inie wiele myśli gdyby gabaryty odpowiadały za myślenie no cóż to nie w tej bajce...
report comment
Nie ma co narzekać, kierunek jak najbardziej właściwy w rozwoju imprez chojnowskich. Szkoda tylko że niepotrzebnie przeniesiono drugiego dnia imprezę do małego parku.
To nie jest najlepsze miejsce na główne imprezy, bo wystarczy że przyjdzie burza i ze względów bezpieczeństwa trzeba przerywać zabawę. Na rynku napewno byłoby tyle samo ludzi co pierwszeg dnia, a może i więcej, a i lokalni sklepikarze trochę więcej by zarobili.
Mnie brakowało jedynie może trochę podkręcenia emocji jakimś losowaniem z nagrodami rzeczowymi, jak to robią galerie, markety w dniu otwarcia. Miasto może za niewielkie pieniadze kupić jakieś nagordy- telewizor LCD, notebook itd i np. za złotówkę sprzedawać losy, a zebrane pieniądze przeznaczyć na jakieś cele dobroczynne dla miasta.
report comment
Czy to byly najlepsze dni Chojnowa.... Wedlug mnie na pewno nie ;) Najlepiej wspominam te na ktorych wystapil zespol IRA, no ale to pewnie dlatego, ze bylo to dla mnie naprawde ekstra wydarzenie, bo lubie ten zespol.
report comment
według mnie jest to najlepszy zespół wszech czasów nie chodzę w glanach itp... ale lubię rocka . Kocham muszykę jaką grają .. nie było lepszych dni chojnowa
report comment
wszystko ma swoje wady i zalety, niestety chojnów to taka esencja Polski :). Chojnowianin któremu nic się nie podoba, samemu dupy nie ruszy, a jedynie potrafi narzekać i komentować czyjąś ,może i miezerną, ale wykonaną pracę. To jest Polska, tutaj nigdy nie będzie jak w raju.
report comment
Zgodzę się z rosenrot ;)
to były czasy , jest co wspominać ;)
Ira , Big cyc i rozne inne i każdy dobrze się bawił , a z roku na rok coraz gorzej..
report comment
Może sama złośnico plotkaro coś zrób dla miasta a nie tylko ploty i złoścliwości ale to w Twoim stylu plotkaro złosnico weż się może do roboty . Za to krasnal myśli na miarę wzrostu mało mierzy inie wiele myśli gdyby gabaryty odpowiadały za myślenie no cóż to nie w tej bajce...
A to ciekawe bo jestem dość wysoki,chyba nie wiesz kim jestem i piszesz głupoty lub zgadujesz!!!
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform