Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Chojnów zalewa, CHZGKiM i urząd obojętne wobec problemu (Aktualizacja)

Autor Gerard Nowak
Data utworzenia: 26 czerwiec 2013, 09:09 Wszystkich komentarzy: 16


Chojnów zalewa, CHZGKiM i urząd obojętne wobec problemu (Aktualizacja)

Od dłuższego czasu borykamy się z problemem topiącego się podwórka. Każda ulewa paraliżuje drogę, którą docieramy do naszych mieszkań. Jako mieszkaniec ul. Kościuszki 23 już niejednokrotnie starałem się interweniować w tej sprawie. Moje rozmowy jak zwykle spełzły na niczym, a przecież to aż tak wiele nie kosztuje. Wystarczyłoby zasypać dziury i byłoby po problemie. Niby proste, a jednak niemożliwe do wykonania.

Nie tylko stojąca woda i błoto utrudnia nam życie. Dodatkowym problemem jest, jak to nazywam mały wodospad, który powstaje podczas ulewy. Woda wdziera się do piwnicy i powoduje zawilgocenie budynku.

Rozmowy z CHZGKiM nie przynoszą skutku, w krótkiej konwersacji z burmistrzem otrzymałem odpowiedź, że pomyślimy nad tym problemem. Niestety do dziś dnia nikt nawet nie zajrzał na nasze podwórko, a woda jak stała tak nadal stoi i prawdopodobnie stać będzie bo nikogo ten problem nie interesuje.

Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Zdaję sobie sprawę, że nie jesteśmy jedyni w mieście, którzy borykają się z tego typu problemem. Może w końcu nadeszła pora, aby coś się ruszyło, a miasto przyłożyło się do pomocy mieszkańcom.

Z poważaniem,

Gerard Nowak


Aktualizacja (6 sierpnia 2013)

Mieszkańcy ul. Kościuszki serdecznie dziękują burmistrzowi Chojnowa za szybką reakcję.Komentarze

Panie Gerardzie nadszedł czas na zmiany w mieście bo jak sam Pan widzi "myślenie " w ich wykonaniu objawia się brakiem czynów. Mam nadzieję że piętnowanie takich sytuacji w mediach podkręci tępo zarówno myślenia jak i spowoduje namacalny efekt ale nie w postaci obiecanek.
zgłoś komentarz
A może tak trochę sami pomyślmy i zróbmy coś na swoim podwórku przed domem? Urząd nie będzie każdemu po kolei sprzątał pod domem i zaklejał dziury. My, jako mieszkańcy powinniśmy też trochę pomóc, nie tylko siedzieć w domach i narzekać, bo jeden mały Urząd nie jest w stanie pomóc każdemu. Zalewa mi piwnice? Idę i biorę się za to. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek Urząd pomagał mi kiedy zalało nam piwnicę .
zgłoś komentarz
I bardzo dobrze,że w końcu ktoś ma odwagę zabrać głos. Sam zakupiłem tłuczeń na podwórko za własne fundusze i co CHZGKIM nawet nie chciał dac na 5 minut koparki żeby to rozplantować. Wszytko mają w dupie! Myślę, ze takich raszpli jak ty szczęśliwa nie będziemy musieli więcej wysłuchiwać!!!!!!!
zgłoś komentarz
Szczęśliwa jeśli masz swój dom, swoje podwórko i prywatną piwnice to ok wylewaj sobie z niej wodę. Ale jeśli chodzi o własność miasta - dziury na podwórkach, drogach i chodnikach to powinien zajmować się nimi właściciel. Komu płacisz czynsz? I nie przesadzaj, że nasz urząd taki malutki nie rozmiar się liczy tylko zarządca jeśli jest wielki to da sobie radę nawet przy malutkim urzędzie. Przecież nikt nie każe robić tego burmistrzowi czy dyrektorowi on ma ludzi, którzy powinni wykonywać sumiennie swoją prace.
zgłoś komentarz
Sami widzicie ,jaki ten Burmistrz jest.Obietnice,obietnice i nic więcej nie robi.Co raz więcej mieszkańców zabiera głos ,ma odwage i bardzo dobrze.Era kłamstw pana Jana skończyła się.Koniecznie potrzebny jest nowy pan burmistrz.
zgłoś komentarz
Wszędzie jest ten sam problem. Ostatnio nasze podwórko interweniowało w tej samej kwestii p. Krakowski przywiózł jedna koparke, miał dowieść druga. Dostaliśmy pół, bo reszta tłucznia poszła pod garaż p. Podhorodeckiego. W sumie p. Podhorodeckiego nie ineteresuje to, że pół podwórka jego pływa ważne, ze on ma jak dojechac do swojego garazu.
zgłoś komentarz
Eh, przykro mi, że przyszło Wam mieszkać w tym paskudnym Chojnowie w kamienicach powojennych. To, że będziecie się skarżyć i tak nic nie da. Skora_mistrz rozumiem Twoje zdenerwowanie ale daruj sobie epitety, które na mnie sypiesz. Kupiłeś sobie coś za swoje pieniądze, sam radzisz sobie z takimi problemami typu zalana piwnica czy podwórko, super ! Chyba trzeba Ci za to przyznać medal albo jakiś order za zasługi dla miasta.
zgłoś komentarz
"Urząd nie będzie każdemu po kolei sprzątał pod domem i zaklejał dziury" - a to niby jakaś łaska z ich strony ? zwykły brzydko pisząc zasrany obowiązek który jak widać w wielu przypadkach przewyższa możliwości tych co potrafią tylko milczeć i po cichu brać kasę za swoją nieudolność oraz obiecanki. To że będziemy się skarżyć da im takiego wstydu że zapadną się pod ziemię. Popieram takie działania i stanowczo jestem za egzekwowaniem swoich praw. Przykre jest mieszkać w "paskudnym" Chojnowie gdzie mieszkańców się pomiata jednak niedługo to mieszkańcy będą pomiatać. Wybory coraz bliżej.

Pamiętajcie że ten portal czy inne forum z przyjemnością naświetli Wasze problemy. Zacznijcie korzystać ze swoich praw. Nie dajcie się po raz kolejny obiecać.
zgłoś komentarz
Na ostatnich Wyborach był Tylko jeden kandydat :/
zgłoś komentarz
Wszystko co piszecie jest prawdą, ale zgadzam się też z Szczęśliwą, przejdźcie się po podwórkach tam, gdzie są stare kamieniczki (Kolejowa, Kościuszki, Legnicka itd.). Często bywam u babci i widzę, że co jakiś czas przybywa u niej na podwórku różnych sprzętów. Niestety jest brudno, ludzie wystawiają co popadnie i co nie zmieści się w piwnicy. I tylko dokładają. Uważam, ze powinny być przeglądy podwórek i kary dla lokatorów, którzy obstawiają budynek wkoło różnymi smieciami. Taka wschodnia mentalność, w domu porządek, a na podórku to nie moje, więc można "nasyfić", co tam, że sąsiadowi może sie to nie podobać. A może taka galeria na portalu brudnych, zagraconych podwórzy, może jak ludzie zobaczą co zrobili, to posprzątają.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform