Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chojnowianie powalczą o Mistrzostwo Świata i Europy!

Autor Maciek
Data utworzenia: 03 lipiec 2013, 10:39 Wszystkich komentarzy: 3


Chojnowianie powalczą o Mistrzostwo Świata i Europy!

Zbliża się połowa sezonu, ostatnie dni w wykonaniu Champion Powiat Legnicki były dość pracowite. Turniej w Oławie, Łukasz Niemczyk boksował we Frankfurcie, w swoim pojedynku wylosował reprezentanta Niemiec. Walka była wyrównana, choć można się pokusić o stwierdzenie, że była zwycięska. Oficjalnie nasz reprezentant uległ 2:1, jak wiadomo taki wynik nie wskazuje na pewne zwycięstwo rywala na „własnym terenie”. Było 5 sędziów z których dwóch uważało, że pojedynek był remisowy. Ostatnie pojedynki Łukasza są jedynie sprawdzaniem przez zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Rotterdamie już w połowie sierpnia. Dzięki wsparciu sponsora, jakim jest firma Feerum coraz częściej udaje się naszemu klubowi uczestniczyć w zawodach międzynarodowych.Pozostali zawodnicy szlifują formę przed kolejnymi pojedynkami, pomimo, że wszystkie inne kluby odpoczywają w ramach przerwy wakacyjnej, nasi bokserzy nadal ciężko pracują. Trener Arkadiusz Lewandowski w krótkie rozmowie oznajmił – Od dzisiaj zaczynamy pracować nad wytrzymałością, zaczynamy ostre bieganie, treningi będą odbywały się co drugi dzień. Z czasem częstotliwość przygotowań będzie większa. W treningach pomaga mi szkoleniowiec od przygotowania fizycznego Zagłębia Lubin. Często podczas przygotowań posiłkuję się ludźmi z dużym doświadczeniem, dzięki czemu chłopcy są jeszcze lepiej zmotywowani do pracy. W ostatnich dniach doszły nas słuchy, że niektórzy fachowcy od sportu zarzucają mi, iż narzucam zbyt wiele moim podopiecznym. Chciałbym z tego miejsca uświadomić chojnowskich specjalistów , że jak już wspomniałem, posiłkuję się ludźmi z ogromnym doświadczeniem, którzy wiedzą gdzie leży granica, której nie należy przekraczać.Często słyszałem stwierdzenia, że w innych dyscyplinach sportowych nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Rzeczywiście trenując dwa razy w tygodniu- tak jak inni- pewnie byłoby ciężko. Nawet w takim małym mieście da się zauważyć naszą narodową cechę.

W chwili obecnej Champion Chojnów Powiat Legnicki może poszczycić się już sporymi osiągnięciami. Mimo, że do Mistrzostw Europy i Świata pozostało jeszcze trochę czasu trener komplementuje bokserów, którzy nie odpuszczają i ciągle go zaskakują – Fajnie, że w połowie sezonu mamy się czym pochwalić. Jesteśmy jedynym klubem w Polsce, który wprowadził trzech zawodników, w kategorii kadetów na Mistrzostwa Polski. Połowę kadry Dolnego Śląska stanowią moi podopieczni. Warto nadmienić, że jeśli Oskar Łużny zrobiłby wagę 52kg, byłby również zawodnikiem, który reprezentowałby Chojnów na Mistrzostwach Polski. Jest to jednak młody kadet, który ma jeszcze rok czasu, aby w pełni reprezentować swoją kategorię. Na Mistrzostwa Polski jadą: Kacper Harkawy, Mateusz Stachurka oraz Kamil Mroczkowski. Pod koniec sierpnia Kamil Mroczkowski jedzie na Mistrzostwa Świata do Kijowa. Chciałbym również nadmienić, że w boksie można albo być, albo wygrywać. Dlatego też pracujemy ciężko, bo dobry trening plus talent są podstawą sukcesu. W tej dyscyplinie sportowej nie ma nic gorszego niż przeciętny zawodnik.

- Chciałbym również podziękować dyrektorowi Gimnazjum nr 2 za docenienie Kamila Mroczkowskiego, który w tym roku ukończył właśnie tą szkołę. Andrzej Urban za wyniki sportowe ufundował mojemu podopiecznemu nagrodę w postaci książki Dariusza Michalczewskiego. Cieszy fakt, że mamy w naszym mieście ludzi, którzy potrafią docenić wysiłek i ciężką pracę – kontynuował Arkadiusz Lewandowski.

W tym roku w ramach kadry trzech moich młodzików pojedzie na darmowy obóz sportowy nad morze do Łukęcina. – Jesteśmy klubem cenionym, nie płacimy za obozy sportowe, które funduje Kadra Dolnego Śląska. Ponadto kadeci wybierają się prawdopodobnie do Zieleńca lub Karpacza, juniorzy pojadą razem z kadetami. W tym roku grupy juniorów i kadetów będą przygotowywały się osobno.

Trener komplementował swoich podopiecznych za wytrwałość i zaangażowanie w treningach. - chciałbym podziękować swoim chłopcom, którzy ciężko trenują pomimo okresu wakacyjnego. Inni wypoczywają nad wodą my trenujemy.

W minioną sobotę nasi bokserzy zostali zaproszeni na Puchar Polski Strongmanów w Legnicy w celuprzeprowadzenia walk pokazowych. Cały show zakończył się gromkimi brawami zebranych widzów. Cieszy fakt, że nasi zawodnicy są doceniani i zapraszani na wszystkie duże imprezy.Zdjęcia: www.kowalfoto.com

Serdeczne podziękowania dla firmy Feerum za wsparcie oraz pomoc bez której nie udałoby się zrealizować naszych celów treningowych


Komentarze

gratuluję tak dużych osiągnięć jak na takie małe miasto!
Wszyscy powinniśmy być dumni, że mamy w Chojnowie taki klub.
Życze kolejnych sukcesów!
zgłoś komentarz
gratulacje dla chłopaków za to ze doszli tak daleko w tym sporcie , nie rezygnuja i ida dalej z coraz wiekszymi sukcesami no i gratulacje dla trenera ktory ich do tego wszystkiego przygotowuje
zgłoś komentarz
Pną się chłopaki, powodzenia!!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform