Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Siatkarski weekend w Gminie Chojnów

Autor Adam
Data utworzenia: 09 lipiec 2013, 08:30 Wszystkich komentarzy: 0


Siatkarski weekend w Gminie Chojnów

Miniony tydzień obfitował w siatkarskie emocje. Prócz transmisji meczów polskiej reprezentacji walczącej o wyjście z grupy w MŚ, miłośnicy tej dyscypliny mieli aż dwie okazje, by przyjrzeć się zmaganiom naszych lokalnych drużyn.

W sobotę o godzinie 14:00 na kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej w Rokitkach rozpoczął się turniej o Puchar Wójta Gminy Chojnów. Mimo wakacyjno-wyjazdowej pory do rozgrywek udało się przystąpić pięciu drużynom. Już pierwszy mecz zakończył się sporą niespodzianką, gdyż Czernikowice pokonały teoretycznie silniejszą ekipę Czarnych Rokitki. W drugim spotkaniu Jerzmanka Jerzmanowice pokonała Grom Groble, po wyrównanym tie break'u. Zwycięskie drużyny awansowały do finału w, którym zmierzyły się ze sobą, oraz z niekwestionowanym liderem tabeli GLPS – Zrywem Stary Łom. Więcej niespodzianek nie odnotowano. Jerzmanka poległa po bardzo wyrównanym pierwszym secie (i trochę mniej wyrównanym drugim) z Czernikowicami, zaś Zryw Stary Łom bez trudu pokonał obie te drużyny. W międzyczasie w walce o czwarte miejsce Rokitki zwyciężyły z Groblami. Pierwsze miejsce wywalczyli sobie zatem zawodnicy Zrywu Stary Łom, drugie Czernikowice, trzecie Jerzmanka Jerzmanowice, czwarte Czarni Rokitki, piąte Grom Groble.


Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Chojnowie, zaś całej imprezie patronował Wójt Gminy - Mieczysław Kasprzak. Po zakończeniu rozgrywek Wójt wraz z p. Januszem Cyganem oraz prowadzącym turniej Marcinem Janiszewskim wręczyli zwycięskim drużynom puchary. Cały turniej przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze.


W niedzielę o godzinie 16:00 odbył się natomiast na chojnowskim orliku, na którym odbyły się wakacyjne rozgrywki organizowane przez MOKSiR. Prócz znanych z GLPS: Jerzmanki i Zrywu Stary Łom na rozgrywki zgłosiła się drużyna Non Toper z Legnicy okupująca podia wszelkich turniejów siatkarskich w powiecie, a w której składzie nietrudno dopatrzyć się zawodników III ligowego Ikara Legnica. Podczas pierwszego spotkania mieliśmy okazję obejrzeć naprawdę świetny, wyrównany mecz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem legnickiej drużyny w trzecim secie po walce na przewagi (29:27). Dwa pozostałe mecze przegrała Jerzmanka. Puchar powędrował zatem do Legnicy, drugie miejsce zajął Zryw Stary Łom, a trzecie Jerzmanka.


Nad przebiegiem imprezy czuwał p. Andrzej Matuszewski, który pełnił także funkcję sędziego, zaś na koniec wręczył drużynom puchary i dyplomy. Mimo niewybitnej frekwencji ze strony lokalnych drużyn należy dobrze ocenić ten turniej dzięki dobrej organizacji, fajnej atmosferze oraz niesamowitego widowiska jakie zafundowała nam drużyna Non Toper oraz Zrywu Stary Łom.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform