Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Uzyskaj dostęp do danych o leczeniu i jego finansowaniu

Autor admin
Data utworzenia: 11 lipiec 2013, 15:45 Wszystkich komentarzy: 0


Uzyskaj dostęp do danych o leczeniu i jego finansowaniu

Pierwszego dnia lipca uruchomiony został Zintegrowany Informator Pacjenta. Jest to serwis internetowy pozwalający w każdej chwili zarejestrowanemu użytkownikowi sprawdzić dane o leczeniu i finansowaniu leczenia. Dostępne dane gromadzone są przez NFZ od 2008 r.

ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta) pozwala na szybki dostęp do informacji o prawie do świadczeń zdrowotnych zarejestrowanego pacjenta. Dzięki systemowi każdy zarejestrowany pacjent posiadać będzie wiedzę o leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz receptach, informacje o kwotach przekazanych na sfinansowanie leczenia pacjenta.

Aby korzystać z ZIP wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i z dowodem osobistym odwiedzić placówkę NFZ w celu otrzymania danych dostępowych. Korzystanie z informatora jest w pełni bezpłatne.

Wszystkie dane, do których dostęp oferuje Zintegrowany Informator Pacjenta dostępne są co najmniej 24 godzin od otrzymania loginu i hasła. Ich aktualizacja odbywa się raz na dobę. Warunkiem zamieszczenia danych w ZIP jest oczywiście przekazanie ich przez świadczeniodawcę Funduszowi Zdrowia, co może potrwać nawet do dwóch miesięcy.

Dostępna jest również wersja demonstracyjna Zintegrowanego Informatora Pacjenta dostępna pod tym adresem: DEMO (należy wybrać link "Demo" widoczny w lewym dolnym rogu, a po automatycznym wypełnieniu fikcyjnych danych przycisk "Zaloguj").Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform