Dwa oblicza Chojnowianki w sparingu z Czarnymi

Autor Kuba
Data utworzenia: 04 sierpień 2013, 13:42 Wszystkich komentarzy: 0

Wczoraj Chojnowianka rozegrała kolejny sparing. W Lwówku Śląskim z miejscową drużyną nasz zespół przegrał 4:3. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:0. Bramki dla biało-niebieskich strzelali: Serkies, Grządkowski i B.Haniecki.

Pierwsza połowa była całkowicie zdominowana przez gospodarzy. Chojnowianka oddała pole i pozwalała rozgrywać piłkę Czarnym, sama nie potrafiąc się przy niej dłużej utrzymać. Dużą przewagę zespół z jeleniogórskiej klasy okręgowej udokumentował dwoma trafieniami.

Po przerwie na boisko wyszedł zupełnie inny ZESPÓŁ. Chojnowianka wyciągnęła wnioski z gry w pierwszej odsłonie. Wysoki pressingsprawił, że gospodarze przez pierwsze 20 minut nie mogli wyjść z własnej połowy. Szybka gra piłką umożliwiła stwarzanie coraz groźniejszych sytuacji. Po dwóch z nich goście doprowadzili do wyrównania, najpierw za sprawą Serkiesa, a później Grządkowskiego i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Biało-niebiescy tego dnia razili jednak nieskutecznością. Chwila nieuwagi w obronie i Czarni kolejny raz w tym meczu wyszli na prowadzenie. To tylko podrażniło Chojnowiankę, która za sprawą B. Hanieckiego błyskawicznie odpowiedziała bramką wyrównującą. Pod koniec spotkania goście wyprowadzili kontrę, po której padł gol na 4:3.

Podsumowując gra zespołu w drugiej połowie cieszy o wiele bardziej, niż uzyskany wynik, który jest sprawą drugorzędną. Kolejny sparing Chojnowianka rozegra już w najbliższy czwartek. Przeciwnikiem miejscowej drużyny będą rezerwy Miedzi Legnica. O miejscu i godzinie poinformujemy na naszej stronie.

Skład: Pisarski - Jędrusiak, Światłoń, M. Haniecki, B. Haniecki - Mihułka, Tucholski, Polański, Grządkowski, Gałaszkiewicz - Serkies

Zmiany: Krupa, Pawka, Kosiński