Query error chojnow.pl - Zwycięstwo biało niebieskich w sparingu z Krzywą
Sign in Sign up

Zwycięstwo biało niebieskich w sparingu z Krzywą

Author: Maciek
Creation date: 08 August 2013, 12:22 All comments: 6

Biało niebiescy w środę późnym popołudniem stanęli naprzeciwko Sokoła Krzywa, który okazał się kolejnym sparing partnerem. Spotkanie odbyło się na bocznej płycie boiska przy MOKSiR. Pomimo upału zawodnicy potraktowali mecz jak spotkanie ligowe. Nie zabrakło walki, fauli, a przede wszystkim bramek.

Pierwszy gwizdek zabrzmiał o 17:30, kilka chwil po nim ekipa z Krzywej zaskoczyła defensywę biało niebieskich kiedy to Kuśmierz Paweł umieścił futbolówkę w siatce. Było 1:0. Kibice nie spodziewali się takiego przebiegu spotkania, wszyscy mieli jednak w podświadomości fakt, że jest to tylko mecz sparingowy. Chojnowianie prowadzili grę, przeważali pod względem technicznym jednocześnie ustępując rywalowi fizycznie. Gra była wyrównana, jednak Sokół był bardziej skuteczny w pierwszych minutach gry. 18 minuta spotkania to kolejna wpadka chojnowskiej obrony, po której Wojciech Plizga podwyższył na 2:0.

Kilka minut później, po wątpliwym według kibiców rzucie karnym, Fabian Gałaszkiewicz zdobył pierwszego gola dla biało niebieskich. Od tego momentu gra chojnowian była bardziej poukładana. Na skrzydle „szalał” Bartosz Haniecki, który agresywnymi wślizgami przejmował futbolówkę.

Chojnowianie starali się przebić przez defensywę ekipy z Krzywej. W pierwszej połowie udało się to jeszcze dwukrotnie. Po dwóch dobrych dośrodkowaniach Bartka Hanieckiego Sokoła „ustrzelił” najpierw Chrystian Serkies, następnie Jakub Grządkowski ustalając wynik pierwszej połowy na 2:3.

Drugie 45 minut było bardzo wyrównane, piłkarze z Krzywej dość często kontratakowali i liczyli na wyrównanie. Defensywa biało niebieskich tego dnia nie popełniła jednak już żadnego błędu. Chojnowianie nadal atakowali, grając dobrze na „skrzydłach”. W drugiej połowie w naszej ekipie zadebiutował zaledwie 15 letni Marek Kuks, który pokazał się dobrej strony.

Całe spotkanie zakończyło się wygraną KS Chojnowianka 3:2. Już w sobotę kolejny sprawdzian przed nadchodzącymi rozgrywkami.