Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Przyjaźń polsko-grecka na Rynku w Chojnowie (VIDEO)

Autor admin
Data utworzenia: 26 sierpień 2013, 10:06 Wszystkich komentarzy: 33


Przyjaźń polsko-grecka na Rynku w Chojnowie (VIDEO)

Efcharisto! - chciałoby się krzyknąć po koncercie, jaki dnia wczorajszego odbył się na chojnowskim rynku. Przed tłumnie zgromadzoną publicznością wystąpiła popularna artystka Eleni. Słoneczne, greckie rytmy rozgrzewały fanów wokalistki przez blisko dwie godziny. Ostatnia w tym miesiącu odsłona „Muzyki w Rynku” była zdecydowanie najlepszą.

„Muzyka w Rynku” po pierwszym koncercie nie napawała optymizmem. DJ Pedrobox, który w Chojnowie powoli staje się synonimem „kiepścizny”, Haward czy Atlantix nie przyciągnęły mieszkańców miasta do Rynku. Niektórzy winią żar lejący się z nieba, jednak nie oszukujmy się - muzyka nie była najwyższych lotów, stąd brak tłumów nie dziwił. Z każdym kolejnym koncertem było coraz lepiej. Kapela Góralska Beskid z powodzeniem bawiła chojnowian, nie gorzej było na koncercie Orkiestry Dętej z Miłkowic grającej pod przewodnictwem Piotra Koziara. Kulminacją był wczorajszy występ. Władze miasta postanowiły zakończyć sierpień z przytupem zapraszając Eleni. Jak mogliśmy zobaczyć Chojnów z greckimi rytmami jest za pan brat.


Eleni, przy muzyce której bawią się pokolenia dostarczyła chojnowianom niesamowitych przeżyć. Publiczność bawiła się wyśmienicie przy znanych przebojach śpiewając wspólnie z artystką. Była również chwila na zadumę. Honorowa obywatelka dolnośląskiej Bielawy zaserwowała swoim fanom podróż przez skrajne uczucia, za co zyskała zasłużone oklaski.


- Droga nam wszystkim Pani Eleni. Dziękując za ten wspaniały, niepowtarzalny, pełen wrażeń koncert, który pozostanie w naszych sercach, cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy gościć tak znakomitą, tak znamienitą piosenkarkę, która łączy pokolenia. Wszyscy pamiętamy jak te piosenki śpiewały i nuciły nasze babcie, teraz robimy to my i nasze dzieci. Za to bardzo, bardzo, bardzo gorąco Pani dziękujemy! - w imieniu mieszkańców miasta podziękował piosenkarce za występ Jan Serkies, Burmistrz Chojnowa. - Na zakończenie życzymy Pani przede wszystkim dużo zdrowia, które pozwala przeżyć to co w życiu najgorsze, miłości, która jest nieocenionym skarbem każdego z nas, każdego człowieka, a o tej miłości tak pięknie śpiewacie. Życzymy wszelkiej pomyślności, jeszcze wielu, wielu wspaniałych piosenek, przebojów, które tak ochoczo w wykonaniu Pani słuchamy!


„Muzyka w Rynku” z każdą kolejną odsłoną zyskuje coraz więcej. Więcej emocji, więcej słuchaczy, rosną również oczekiwania co do kolejnych gwiazd, które Chojnów miałby gościć na nowej scenie. Kapela Góralska Beskid, Orkiestra Dęta Piotra Koziara czy wreszcie Eleni to artyści, których chojnowianie chcą słuchać. Śmiało można powiedzieć, że dojrzała część chojnowskich słuchaczy została muzycznie „zaspokojona”. Czekamy teraz na gwiazdę, której target to młodzież, niezbyt chętnie goszcząca w chojnowskim rynku na muzycznych imprezach.

Komentarze

Mika8 to są zapewne osoby z urzędu miasta lub w jakiś sposób z, nim związane, więc bronią tych decyzji tak to widzę .To co pisze @kris, poza tym, że jest naprawdę na niskim poziomie merytorycznym to często jest zwyczajnie dość chamskie jak propozycje wyprowadzenia się z rynku mieszkańcom, którym przeszkadza głośna muzyka jakby nie mogli mieć własnego zdania i go zaprezentować publicznie, więc @kris robi z tych osób "oszołomów" .Tak samo są głupie jego argumenty, bo ruch w rynku jest ograniczony do minimum a imprezy z rynków miast od lat przenoszone poza jego granice z różnych względów w tym właśnie głośności imprez i bezpieczeństwa .
zgłoś komentarz
Park nie jest najlepszym miejscem, ale plac "Hazard" to wymarzone i sprawdzone przez lata miejsce.
Inna sprawa to ustawa imprez masowych (Ustawa z dnia 20 marca 2009 r.) a bezpieczeństwo, która wprost pisze i sugeruje, że imprezy masowe powyżej 1tyś ludzi powinny być na stadionie miejskim a teren powinien być ogrodzony.Tyle w temacie i dziękuje.
Jeszcze jedno @kris to ludzie są od tego aby wywierać presje na urzędnikach a nie na odwrót jak jest na odwrót tak jak teraz i jak ty sobie marzysz mamy państwo, miasto represyjne.
zgłoś komentarz
@Psymon "powinny być na stadionie miejskim a teren powinien być ogrodzony"
Gdyby tak było zaraz zaczęło by się narzekanie ,że niszczona jest murawa stadionu a pózniej za nasze pieniądze muszą kłaść nową, a gdyby imprezy odbywały się w terenie ogrodzonym to również było by narzekanie ,że jak to , dlaczego teren jest ogrodzony?!
Nigdy nikomu sie nie dogodzi.Imprez nie ma-jest problem, odbywają się imprezy-jest problem.
Ludzie zdecydujcie się!
zgłoś komentarz
Ja tylko pisze co mówi ustawa a wręcz nakazuje dla bezpieczeństwa.W całej Polsce robi się imprezy na stadionach i jakoś problemu niema a my mamy zastępstwo stadionu czyli zabraną Chojnowianom polane "Hazard" która służyła do wszystkich imprez masowych przez ponad 65 lat.Nikt Chojnowian słowem się nie zapytał czy można ją dosłownie zabrać a teraz świeci pustkami a docelowe przeznaczenie jakim mają być treningi to fikcja literacka ! Głupie pomysły urzędu i tyle .
zgłoś komentarz
Kris zapoznaj się z tym tekstem "Zgodnie z regulacją art. 16 ust. 1 Konstytucji RP z 2.04.1997 r. „Ogół mieszkańców jednostek zasadniczego podziału terytorialnego stanowi z mocy prawa wspólnotę samorządową”. Ujmując rzecz inaczej, „samorząd terytorialny w świetle normy ust. 1 to wspólnota samorządowa. Podmiotem tej wspólnoty jest społeczność zamieszkała na określonym obszarze, zorganizowana w terytorialny związek samorządowy. Związek ten jest tworem powołanym przez państwo w celu realizacji jego zadań” .
zgłoś komentarz
Zatem „w ujęciu aksjologicznym wspólnota samorządowa postrzegana jest jako grupa społeczna powiązana pewnym wspólnym i prawnym interesem, wyrażającym się w oczekiwaniach członków wspólnoty, w procesie samozarządzenia powierzonymi istotnymi sprawami publicznymi zostanie uwzględnione obok dobra ogółu mieszkańców również prawo indywidualnych członków wspólnoty do samorealizacji w ramach danej wspólnoty” .

i teraz Twoimi słowami : czy to nie jest tak że kilku oszołomów w mieście mówi nam jak mamy żyć i czego chcemy ?
zgłoś komentarz
a co samej imprezy to przyciągnęła tłumy jakie rzadko się widuje - super. Mi osobiście taka muzyka nie odpowiada ale co do imprezy to : nowa scena , nagłośnienie odpowiednie - nie za głośne , brak odbić gdyż scena w odpowiednim kierunku , toalety. Całość zorganizowana dobrze - gratulacje Panie Stanisławie. Może w przyszłości pomyślimy o innych miejscach na równie fajne imprezy. Starsi w rynku , młodsi na "hazardzie" itd.
zgłoś komentarz
Skąd ta nazwa HAZARD? Czy to sami wymyśliliście? Z tego co ja pamiętam to plac koło MDK nazywał się Zielone boisko.
zgłoś komentarz
"Zielone boisko" to była nazwa używana przez dzieci, bo tak nauczyciele, którzy zabierali kiedyś dzieci tak je nazywali jednak potoczną nazwą, która wywodzi się stąd, że na polanie grano nielegalnie w karty na pieniądze była nazwa "Hazard" Grano tam w pokera, ale nie tylko inne gry karciane też tam były uprawiane.Milicja kiedyś robiła tam naloty na grupy grające zarobkowo trafiali się też zawodowi oszuści tyle historia tego miejsca.Spożywany też był przy okazji tych gier hazardowych w kary alkohol.Zielone boisko to wymysł, bo tam nigdy żadnego boiska nie było.
zgłoś komentarz
Ale wytłumaczenie. Więc nazwa Zielone boisko to wymysł, a hazard to nie wymysł. Nigdy wcześniej nie słyszałem tego określenia.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.