Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Tak w Niedźwiedzicach świętowano dożynki (VIDEO)

Autor admin
Data utworzenia: 27 sierpień 2013, 10:07 Wszystkich komentarzy: 1


Tak w Niedźwiedzicach świętowano dożynki (VIDEO)

Pokaz wieńców, wybory najładniejszego ogrodu czy najestetyczniejszej wsi, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie meczu „O puchar Wójta Gminy Chojnów” to tylko kilka z atrakcji, jakie organizatorzy zaproponowali mieszkańcom Gminy Chojnów podczas dożynek, które w tym roku gościły w Niedźwiedzicach.

Tegoroczne dożynki rozpoczęła Msza św. celebrowana przez proboszcza z Niedźwiedzic wspieranego przez duchownych z Chojnowa. Po godzinnej eucharystii przyszedł czas na część oficjalną. W jej trakcie zaprezentowano 20 wieńców, odbył się pokaz motocykli. Nagrodzono również panią K. Giersok z Czernikowic, właścicielkę najładniejszego ogrodu w gminie. Również Czernikowice otrzymały nagrodę dla najestetyczniejszej wsi.


Po części oficjalnej nastał czas na zabawę. Na wiejskiej scenie zaprezentowały się Kalinki, Albinki, Słowiki i Jaskółki czyli ludowe zespoły, które dostały masę oklasków za występy. W nieco innym stylu zagrała Orkiestra Dęta z Miłkowic występująca pod batutą Piotra Koziara. Nie brakowało również atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych.


Podsumowaniem części artystycznej były mocno oczekiwane, szczególnie przez mężczyzn wybory Miss Skory oraz mecz o puchar Wójta Gminy Chojnów.

W wyborach Miss Skory 2013 r. wzięły udział cztery kandydatki: Marcelina, Aleksandra, Dominika oraz występująca z nr 4 kandydatka, a właściwie kandydatki – pięć Pań reprezentujących Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice z panią prezes Haliną Zgudą na czele.

Urodę oraz wdzięk pięknych Pań oceniało jury w składzie: Lilia Walasek – przewodnicząca jury, Andrzej Pyrz – zastępca przewodniczącej jury oraz Mikołaj Bidnyk.


Kandydatki prezentowały nie tylko swoją urodę. Miały możliwość przekonać do siebie publiczność i jury, uchylając rąbka tajemnicy swej osobowości w konkurencji, w której należało dokończyć zdania typu: “Bardzo lubię...”, “Nie znoszę...”, “Moim marzeniem jest...”, “Na bezludna wyspę zabrałabym...”, “Zdecydowałam się na udział w wyborach Miss Skory, ponieważ...”. Wszystkie panie poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie, czego dowodem były głośne owacje płynące z widowni.


Spośród kandydatek jury wybrało tę, która nie tylko zniewalała swoją urodą, ale także emanowała ciepłem, powalała na kolana spojrzeniem i rozpromieniała uśmiechem.

Miss Skory 2013 r. została Dominika Lipa

I Vice Miss Skory 2013 r. została Aleksandra

II Vice Miss Skory 2013 r. została Marcelina

Jednogłośnie Miss Publiczności zostały Panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice.

Wszystkie dziewczyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe puchary i szarfy.


Mecz - jak się można było spodziewać - był jednostronny. Zespół Czarnych Rokitki - niedawna niespodzianka Pucharu Polski, gładko ograł przeciwników z Gołaczowa. Spotkanie zakończyło się w pełni zasłużonym wynikiem 7:1. Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe.

Komentarze

Wynik sie nie zgadza bo Burza Gołaczów zdobyła dwie bramki!!! I byli the best!!!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.