Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jezioro Bukowskie oraz zapora to raj dla wędkarzy i turystów

Autor Maciek
Data utworzenia: 08 wrzesień 2011, 10:06 Wszystkich komentarzy: 0


Jezioro Bukowskie oraz zapora to raj dla wędkarzy i turystów

Znakomitym miejscem na spędzenie weekendu jest Jezioro Bukowskie. Obiekt ten jest oddalony od Chojnowa około 90 kilometrów w jedną stronę. Wyruszamy z naszego miasta w kierunku Gołaczowa, następnie wjeżdżamy na autostradę A4 w kierunku Legnicy. Kierujemy się na Jawor następnie Bolków i Kamienną Górę. Stąd wybieramy drogę do Lubawki, z której jest już bardzo blisko do Bukówki – celu naszej podróży.

Samo jezioro jest zbiornikiem zaporowym położonym w dolinie Bobru. Obiekt ma powierzchnię 2km2. Powstał on na początku XX wieku po zbudowaniu w przełomie Bobru przez Szczepanowski Grzbiet (na zachód od wsi Bukówka), zapory o wysokości 38 m. Jest to jeden z najwyżej położonych zbiorników zaporowych w Polsce (około 530 m.n.p.m)

Tama główna usytuowana jest we wschodniej części jeziora, wśród wysokich, bardzo stromych brzegów Góry Zamek i Góry Zdzierna. Powyżej zalewu brzegi zbiornika są niskie i płaskie, a jezioro tworzy trzy zatoki przy ujściach Bobru, Złotnej i Bachorzyny.

Miejsce to jest bardzo malownicze i niezwykle ciekawe do zwiedzenia. Nad brzegiem jeziora możemy urządzić sobie piknik i mały odpoczynek. Panuje tu cisza i spokój, dzięki czemu możemy się zrelaksować. Krajobrazy są również bardzo urozmaicone. Jezioro, wzniesienia, dużo zieleni.

Malowniczo położony wśród gór Zbiornik Bukowski jest prawdziwym rajem dla wędkarzy oraz świetnym miejscem widokowo i spacerowy. Oczywiście jest tutaj również możliwość kąpieli. Przygotowana jest plaża, która znajduje się na północnym płaskim brzegu zbiornika wodnego.
Zapora, jezioro i okoliczne, zadrzewione wzgórza są atrakcją turystyczną Bramy Lubawskiej. Wybierając się nad Jezioro Bukowskie nie zapomnijmy zabrać aparatu. Znajduje się tu wiele ciekawych zakątków, które warto sfotografować.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.