Logowanie Rejestracja

Trudny bój o "Złotą Wstęgę" zakończony sukcesem!

Autor admin
Data utworzenia: 08 wrzesień 2013, 12:55 Wszystkich komentarzy: 0

Wyborna pogoda, trudna trasa pełna niebezpiecznych zjazdów, mnóstwo emocji, sporo kibiców dopingujących swoich faworytów i co najważniejsze – dobre miejsca chojnowian – tak w kilku słowach można opisać zakańczający sierpień wyścig MTB Cross Country „Złota Wstęga” 2013 będący Finałem Pucharu Polski MTB XCO.

Park Rozrywki „Skalisko” dla wielu to przede wszystkim miejsce do wspaniałej zabawy, gdzie adrenalina płynie się w ilościach nieprawdopodobnie wielkich. To rodzaj napowietrznego trekkingu – balansujące pomosty, przejścia po linie, powietrzny surfing czy tyrolki, czyli zjazdy na linie o łącznej długości 1050 metrów. Jednak młodzi chojnowianie z kolarskiego klubu UKK „Oriens MTB” nie wybrali się do Złotego Stoku by korzystać z napowietrznych atrakcji „Skaliska”. Wręcz przeciwnie, ich celem były trasy, na których rządzi grawitacja.

Mimo tras niepowietrznych to co czekało na kolarzy podczas zawodów niewiele ustępowało atrakcjom „Skaliska”. Piekielnie trudna trasa pełna niebezpiecznych zjazdów, w konsekwencji mnóstwo upadków, zerwane łańcuchy, na finiszu jednak świadomość, że pokonało się siebie, swoje słabości, a w przypadku wielu chojnowian również przeciwników.

Na bój o „Złotą Wstęgę” Chojnów wysłał przedstawicieli czterech grup wiekowych: Żakinie, Młodziczki, Młodzików i Juniorów Młodszych.

Najlepiej z trudną trasą poradzili sobie Anna Szewczyk i Przemysław Kaczmarek. Oboje stanęli na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach. Gratulujemy!

Wśród Żakini piątą pozycję uzyskała Hanna Konarzewska, jednak nie została ujęta z podsumowaniu, gdyż nie posiadała licencji.

U Młodziczek najlepsza okazała się Alicja Gałas zajmując siódmą pozycję. Oczko niżej uplasowała się Nikola Pawlikowska, która straciła szansę na lepszą pozycję z powodu dwukrotnych problemów z łańcuchem. Aleksandra Baranowska nie skończyła przejazdu.

Przedstawicielami Chojnowa w kategorii Młodzik byli Karol i Dawid Hołodowscy. Pierwszy z kuzynów zajął 16 pozycją, drugi skończył wyścig na miejscu 18.

Najmocniejsza chojnowska grupa – Juniorów Młodszych, w której jak wcześniej wspomnieliśmy najlepiej pojechał zdobywca trzeciego miejsca Przemysław Kaczmarek to również inne dobre występy. Jan Konarzewski zajął 7 pozycję, 12 był Karol Rokus. W tej kategorii wiekowej na starcie stanęło 21 kolarzy.

Gratulujemy naszym młodym zawodnikom i trzymamy kciuki za kolejne, jeszcze lepsze występy!

Uczniowski Klub Kolarski "Oriens MTB" Chojnów dziękuje za pomoc i nieocenione wsparcie: