Koniec marzeń biało niebieskich o Pucharze Polski

Data utworzenia: 19 wrzesień 2013, 10:59 Wszystkich komentarzy: 0

Przygoda KS Chojnowianka w tegorocznej edycji Pucharu Polski nie trwała zbyt długo. Wczoraj przed własną publicznością biało niebiescy podejmowali Miedź II Legnica. Od początku było wiadomo, że spotkanie to będzie bardzo trudnym sprawdzianem dla naszej ekipy.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że rywale postawili poprzeczkę naprawdę wysoko bowiem już w 17 minucie przegrywaliśmy już 2:0. Widać było lepsze przygotowanie fizyczne i taktyczne młodych legniczan. W barwach „Miedzianki” wystąpił wychowanek KS Chojnowianka – Mateusz Zatwarnicki, który sprawił sporo problemów naszej defensywie. Chojnowianin dobrze kreował akcje w napadzie dzięki czemu udało mu się zdobyć jednego gola.

W zasadzie od pierwszej do ostatniej minuty spotkanie toczyło się pod dyktando ekipy z Legnicy. Po upływie regulaminowych 90 minut było 4 do 0. Ostateczny rezultat mógł być wyższy, jednak Miedź tego dnia była mało skuteczna i nie potrafiła wykańczać stworzonych sytuacji.

Podczas tego spotkania biało niebiescy ograniczyli się jedynie do nielicznych kontrataków. Na pochwałę zasługują Tucholski, Gałaszkiewicz oraz Serkies, którzy próbowali zagrozić bramce rywali. KS Chojnowianka nie wystąpiła w pełnym składzie, podczas wczorajszej rozgrywki zabrakło Baszczaka, braci Polańskich, Hanieckiego oraz Ziembowskiego.