Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Bezpieczna droga z chojnowską policją

Autor admin
Data utworzenia: 26 wrzesień 2013, 09:24 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpieczna droga z chojnowską policją

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze policji z chojnowskiej komendy odwiedzili dzieci w trzech miejscach – Niedźwiedzicach, Miłkowicach oraz w miejscowej "czwórce" udzielając im cennych rad na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Przez dobrą zabawę, liczne konkurencje, pokazy i prezentacje multimedialne policja dociera do najmłodszych "wpajając" im prawidłowe zachowania w niebezpiecznych miejscach, co owocuje w ich dorosłym życiu.

Do Miłkowic z chojnowskimi funkcjonariuszami wybrał się z Andrzej Jurkowski z Wydziału ds. Nieletnich legnickiej policji. Policjant ten znany jest najmłodszym dzieciom z roli Kapitana Lwa, którą w przedszkolnych murach zazwyczaj przybiera. Podczas spotkania policjanci udzielili młodym słuchaczom cennych rad na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Tłumaczyli również jak obchodzić się z prądem. Liczne pokazy multimedialne skutecznie działały na wyobraźnię dzieci uświadamiając im powagę zagrożenia. SpongeBob Kanciastoporty, który był bohaterem filmów tłumaczy i przestrzegał co należy robić w niebezpiecznych sytuacjach.


Podobny temat spotkania towarzyszył podczas odwiedzin w szkole w Niedźwiedzicach. Początek roku szkolnego idealnie komponował się z instrukcjami udzielanymi przez policjantów o bezpiecznej drodze na lekcje.


Ostatnie spotkanie odbyło się w klasach zerowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie 20 września br. Tam poza chojnowskimi policjantami pojawili się funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Wspólnymi siłami wyjaśniali zagrożenia na temat niebezpieczeństw jakie czyhają na wszystkich podczas drogi do szkoły. Ogromną frajdę młodym uczniom sprawiły samochody policyjne, za kierownicą których mogli zasiąść i spełniać swoje dziecięce marzenia czując się niczym mundurowi.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.